USAn johdossa on joukko kriminaaleja jotka terrorisoivat koko länsimaailmaa.
Miksi olemme alistuneet sen johtamaan valtioterroriin?
Käytössä sillä on maan asevoimat NATO, CIA, NSA, FBI...
Se terrorisoi niillä puolueena oman maan vastustajiaan ja maailman tasolla kokonaisia vatioita, jopa maanosia.
Se toimii demokraattien nimen alla mutta vähemmän demokraattinsta ei toiminta voisi olla.
Pelostako me olemme alistuneet?
Eikö jo ole tullut selväksi kaikille
10
59
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitat siis tietenkin venäjän johtoa...
Ainakin määritelmäsi pätee siihen paremmin.- Anonyymi
Eivät ole Venäjän johdossa.
Yrittivät mutta ei päästetty.
- Anonyymi
"Oikeuslaitos" puuttuu tuolta listalta.
Vastustajia vastaan nostetaan syytteitä ja käydään "oikeutta" ja annetaan tuomioita.
Sen jälkeen vastustaja onkin rikollinen.
Sellainen oli Halla-ahokin kunnes nyttemmin on tullut hyväksytyksi ja "järkiinsä". - Anonyymi
Sanktioita alkaa tulla omillekin jos ette tottele.
Mitä sinne Pietariin muuta kuuluu?
Työllisyystilannehan sen kuin paranee - trollitehtaalle värvätään jokainen vähänkin suomea osaava ja muu irtosakki viedään saamaan viikon pikakoulutus ja lähetetään Ukrainaan.
Uraa!- Anonyymi
Pietarin trolli on kovin pahasti aivopesty ja tyhmä kuin saapas.
EI Putinin käsikirjassa ole pienitäkään totuutta tai järkeä, muista se. - Anonyymi
USA on jo pitkkään toiminut valtioterrorismin toimintatavoilla. Yksi niistä ovat nämä laittomat sanktiot, joita suomen johto on täällä suomessa toteuttanut kiltisti. Tätä valtionterrorismia valvotaan Naton avulla, kuten Jugoslaviassa saimme nähdä. Tämän jälkeen sitä harrastettiin ammattimaisesti afrikan, Afganistanissa ja lähi idän maissa mm. Syyriassa. Siellä se kohtasi ensi kerran voittajansa - Venäjän. Nyt USA yrittää kostaa tätä ukrainassa, mutta tulevat häviämään kuten Afganistanissakin.
- Anonyymi
Olen eri mieltä! USA on jumalainen, puhtoinen, pyhä, pelastaja, demokratian ja vapauden luoja, antaa enemmän kuin ottaa... Meidän tulee palvoa ja jumaloida tuota täydellisyyden perikuvaa!
- Anonyymi
Amerikka on rappiokulttuurin paratiisi.
- Anonyymi
Kun USA alkoi puuttua Ukrainan asioihin alettiin luomaan kuvaa että yhdestä maailman korruptoituneimmasta maasta tulisi vapauden ja demokratian lipunkantaja, Amerikan onnelan malli Itä-Eurooppaan.
Mutta siinä kävikin päinvastoin, juuri kuin Venäjään kohdistuteissa sanktioissa, se onkin länsi joka kärsii ja Venäjä joka porskuttaa paremmin kuin koskaan.
Siis Ukrainasta ei tullut Amerikkaa vaan USAsta tuli Ukraina.
Korruptio, sotarikokset, valtioterrori, vastustajien mustamaalaus ja näytösoikeudenkäynnit ja ennen kaikkea valtaisa verovarojen varastaminen, Ukrainan tukirahojen ja aseistuksen ohjailu pimeille markkinoille ja tileille.
Amerikassa arvioidaan että 30% aseista menee rinntamalle.
Arvio on väärä.
Todellisuus voi olla siitä puolet, 15 - 10% luokkaa. Loput varastetaan ja myydään, jopa venäläisille on myyty länsiaseita.
Vimma "tukea Ukrainaa" vaikka peli on jo menetetty johtuu vain tuottoisan toiminnan jatkamisesta niin pitkään kuin vain mahdollista.
"Ukraina taistelee urheasti viimeiseen mieheen".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 586081
- 615522
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1154147- 543832
- 143765
- 323189
- 602931
- 592826
- 682548
- 471940