Jos tämä Fortum pitää suomalaisille tahallaan sähkön hintaa korkealla, että voi maksaa esim. Rauramolle melkein puolen miljoonan kannustepalkkiot Venäjän sekoilusta, niin onkohan valtion omisteisessa yhtiössä kaikki kohdallaan.
Meri-Pori käyntiin ja sähkön hinta halpenee meille kaikille.
Nyt nähdään, onko Fortumilla ja tällä Rauramolla selkärankaa. Vai onko hän kaikkia suomalaisia vastaan rahanahneudessaan. Ottaakaa kansalaiset kantaa. muuten näitä rahanahneita kusipäitä ei saada ruotuun. Minä..minä...minä.. ja paljon kansalta nyhdettyä rahaa. On ne tyhmiä...
Fortum paska firma.
7
436
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne meni meidän rahat. Tuollasia miehiä jatkossa vaan johtamaan firmaa. Yksityisessä firmassa et olisi kerennyt laskea rappusia. Luuseri.
- Anonyymi
Suomen puolueet ovat vastuussa Fortumin teoista. Nythän Fortum jopa on pakottamassa valtion takaamaan tappioden kulut.Puolueet ovat täysin seonneet pelissään jossa varastivat ihmisiltä miljardeja vuodesta toiseen. Nyt ne luulevat vielä että voivat jatkaa peliään nostamalla sähkön hintaa miten haluavat. Vaalit on ensi vuonna ja kansa voi vaihtaa kaikki pölhöt poliitikot toisiiin.Fortumkonkurssiin ja koko se sakki kadun lakaisijoiksi.Ne eivät tarvitse mitään palkkaa työstä joka tuottaa ihmisille pelkkää tappiota vuodesta toiseen ja varsinkin nyt.
- Anonyymi
Kyllä kohtuutonta syyttää fortumia meri porin seisattamisesta kun tem pisti kesäkuussa sopimuksen katkolle
- Anonyymi
Ensin eduskunta laati lain jolla halvin sähkjö tehtiin kalleimmaksi.Sitten alkoi peli pörssissä ja sähkö saatiin hinnaltaan kymmenkertaiseksi.Vedätyksellä ja kusetuksella ryöstetään ihmisten rahat ja säästöt mitätöidään inflaatiolla. On tää peliä ,kehtaavatkin.Tänne ei ole enää ikinä asiaa kenenkään puolueen väellä.
- Anonyymi
Samat pellet päätöksen takana. Et kai tiedä?
- Anonyymi
Eduskuntapuolueet ovat kehittäneet systeemin jolla rahastavat sähkönkuluttajilta vuosittain 0,5-2 miljardia vuodesta toiseen. Edes tämän vuoden jättitappio ei puolueita ja Fortumia hetkauta vaan vaativat yhteistuumin kansalta vakuusrahaa jotta pajotso jatkaa kuten ennen.Ensi vaaleissa tämä peli loppuu mutta kyllä liian myöhään.Kansa on menettänyt rahansa ja omaisuutensa täydellisesti sillä tähän peliin kuuluu jokaisen kaupungin energialaitosten puolutukiaiset joita maaseutuasutus joutuu maksamaan .Lis'äksi Fortum tappaa ihmisiä myrkyillään mistään piittaamatta puolueväen luvalla merkillisillä keinoilla joista huvittavin on ratapölkkyjen palttaminen uuneissa lakien vastaisesti ja eihän pyrolyysilaitoksillakaan ole mitään lupaa toimilleen.Nyt toteutetaan läpölaitoksissa käsittämättömiäkeksintöjä joiden ainoa tarkoitus on saada valtio rahaa kaupungeille.
- Anonyymi
EDuskuntapuolueet pitävät säkkön rosvohinnoilla yllä Suomen demokratiaa. Tällä korruptiolla ei ole mitään rajoja koska kansa on tällainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!992218- 841955
- 511543
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481486- 1531466
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481364Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441294Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1091095
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251074