Ruotsalaiser

Kuka luovuttaisi kaikki ruotsalaiset Turkkiin?
Sinne vaan.
381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä viiti. Kyl täällä ruotsissa on mukavia ihmisiä ja eivät ole niin sisäänpäin vääntyneitä kuin suomessa. Ruotsalainen on erilainen, mut ihan mukava ja ei yleensä törkeile. Naapureina tossa monta ja todella mukavia. Kutsuvat "finnjävelinkin" grilli iltoihin ja muihinkin illanviettoihin. ja aina auttamassa jos huomaavat et jossain voi tarvita jotain apua. Suomalaiset vois ottaa mallia.

1Äänestä
  • Mutta luovuttavat kuitenkin Turkkiin miehen, joka kieltää syyllistyneensä mihinkään, mistä häntä siellä syytetään.
    Siellä Turkissa on vähän samanlainen meininki, kuin Venäjällä.
    Kyllä minäkin olen tähän asti ruotsalaisista pitänyt, eikähän se ole kaikkien ruotsalaisten vika, jos jotkut päättävät toimia noin.

    Äänestä

Miksi somalian presidentti ei voi vaatia suomea luovuttamaan kaikki somalit takaisin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka luovuttaisi kaikki ruotsalaiset Turkkiin?
Sinne vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu