https://www.aamulehti.fi/ulkomaat/art-2000008999744.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=al_tf&utm_source=www.is.fi
Mihinkähän trumppi aikoi käyttää salaisia tietoja? Antaa idolilleen putiinille?
Trump varkaana
22
140
Vastaukset
- Anonyymi
Great! Ovat varmasti tallessa, jos demarit alkaa hillumaan ameriikas liikaa?😎😎
- Anonyymi
Tallessapa hyvinkin. Mar-a-Lagossa pidätettiin jo yksi kiinalainen vakoilija. Trump'ia epäillään vakoiluun liittyvän lain rikkomisesta, jonka mukaan huippusalaisten dokumenttien vieminen suojatuista tiloista sekä niiden säilyttäminen, tuhoaminen ja jakaminen on rikos. Dokumentteja seurataan. Tiedetään kenelle ne on jaettu, kuka niitä on edes vilkaissut, ja onko ne palautettu. Em. perusteella tiedettiin, että ne ovat Trumpilla, jolta on poistettu salaisten tietojen käsittelyoikeus. Trumpin kanssa keskusteltiin ennen kotietsintää 1.5 vuotta niiden palauttamisesta. Valheella on yhteydessä lyhyet jäljet.
- Anonyymi
Trumpia vaiinotaan. Nyt fbi on laittpmasti ryöstänyt kaikki 7 passia.
- Anonyymi
Aikoi tehdä niillä hyvä diilin. Sehän luulee olevansa hyväkin bisnesmies. Ei oikein vakuuta omakehu kun sai casinonkin konkurssiin.
- Anonyymi
Mihinkä Clinton ja Omaba aikoo käyttää salaisia papereita mitä veivät mukanaan kun poistuivat valkoisesta talosta?
Antaa Kiinalle arvokasta tietoa taloudesta ja sen heikkouksista?- Anonyymi
Mutkunmutkunmutkun....
- Anonyymi
Todista että muut presidentit ovat vieneet mitään, muuten valehtelet. Sen sijaan Trumpin on todistettu vieneen ainakin 17 laatikkoa mukanaan.
- Anonyymi
Aivokääpiö toistaa Trumpin valeita, jotka USA:n kansallisarkisto on jyrkästi kieltänyt.
- Anonyymi
En tiedä Clintonista, mutta ei Obama mitään vienyt. NARA perusti toimiston, josta Obama sai haluamansa tiedot muistelmien kirjoittamista varten.
Tuo, että olsisi vienyt 30 miljoonaa sivua dokumentteja on Trumpin paskapuhetta, minkä NARA on julkisesti kumonnut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todista että muut presidentit ovat vieneet mitään, muuten valehtelet. Sen sijaan Trumpin on todistettu vieneen ainakin 17 laatikkoa mukanaan.
Ainakin 27 laatikollista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä Clintonista, mutta ei Obama mitään vienyt. NARA perusti toimiston, josta Obama sai haluamansa tiedot muistelmien kirjoittamista varten.
Tuo, että olsisi vienyt 30 miljoonaa sivua dokumentteja on Trumpin paskapuhetta, minkä NARA on julkisesti kumonnut.NARA= The U.S. National Archives and Records Administration
- Anonyymi
Eikö tuo 150 kg porkkanababy voisi jo tehdä loirit.
Enkä tarkoita laulamista. - Anonyymi
USA seuraava presidentti siinä, ei mahda mitään.
- Anonyymi
Näetkö tulevaisuuden kristallipallosta vai kiljuämpäristä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näetkö tulevaisuuden kristallipallosta vai kiljuämpäristä?
Aino Kassinen junior kertoi
- Anonyymi
Miksi populisti saa sulan hattuun aina kun tekee rikoksen?
- Anonyymi
On olemassa vähä-älyisä ihmisiä joihin populistien teot ja puheet vetoaa.
- Anonyymi
No niin ,varas mikä varas
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/6607fd47-9070-4a51-97f9-93336d38af81 - Anonyymi
MIKÄ IHMEEN TRUMP VIHALEIRI?
Haluan tulla haastattelemaan aloittajaa.
Mikä sinuun on ohjelmoinut tuon - vihan?
Ihminen ei myllää itselleen tuollaista vihaa,
ellei tunne jotenkin hyötyvänsä siitä.
MITÄ ALOITTAJA HYÖTYY VIHASTAAN TRUMPPIA KOHTAAN?
Onko sinuun istutettu ”virus” ?- Anonyymi
Hanki aivot ja kommentoi sitten. Trump on rikkonut lakia - again, again and again!!
- Anonyymi
TRUMP = PIERU ENGLANNISSA, "FART".
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501129
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901127Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171010- 17858
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet44759Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112748Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n63681- 11672
- 38579
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..69577