Nurmijörven Uutisten printtiversio kertoo, että tappajakoiran omistaja ei ole suostunut keskustelemaan koiransa menettäneen ja purruksi tulleen pikkukoiran onistajan kanssa.
Irti päästetty belgianpaimenkoira siis tappoi pienemmän koiran Röykän Keinukaari-nimisellä kadulla ja puri myös pikkukoiran omistajaa.
Röykän tappajabelgianpaimenkoira oli nylkenyt pikkukoiralta nahan irtu kainalosta peräosaan asti. Tämäkin kerrottiin uutisessa.
Asia on poliisilla.
Pitäisikö tappajabelgianpaimenkoiran omistajan ottaa vastuuta rikoksensa tuottamuksesta?
Aika ikävän tempun järjesti Nurmijärven maineelle.
Nurmijärveläisen tappajabelgianpaimenkoiran skandaali kasvaa. Puri tappamansa pikkukoiran omistajaa.
6
366
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.nurmijarvenuutiset.fi/paikalliset/4781127
uutinen on netissäkin - Anonyymi
Somessa leviää ko. henkilön tiedot. En tietenkään tänne laita, mutta löytyy kyllä.
- Anonyymi
Tämä belgianpaimenkoiran irti päästäneen henkilön aiheuttama skandaali vain paisuu. Tapahtuneesta kertoo myös Aamuposti. Todella ikävää mainosta Nurmijärvelle. Nyt kaikki ajattelee että täällä asuu kiinnipitorikollisia.
- Anonyymi
En ole koskaan säikähtänyt niin paljon viikko sitten tuli lenkillä vastaan nuori tyttö jolla oli koira hyppäsi lähelleni ja haukkui lujasti
- Anonyymi
Karsee sairas elukka lemmikkinä, joka on jalostettu susi jahtia varten?👹
- Anonyymi
Siellä on TAAS tapahtunut koirahyökkäys tuolla Nurmijärvellä. Irti päästetty koira puri sivullista karkureissulla. Koiran omistaja oli suuttunut purrulle ja poistunut paikalta.
Mistähän näitä koiraimmeisten maineen pilaavia mätiä omenoita oikein tulee?
Ottakaa oikeasti, hyvät ihmiset, vastuu koiranne tekosista. Oikeuden kautta vietynä siitä tulee pitkä ja kallis prosessi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629849K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1845584Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1615181PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *714848- 2122419
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3051903- 901587
- 211585
- 411143