Hyundai Ioniq5 N tulossa..lähes 600hv

Anonyymi

https://www.motorauthority.com/news/1133454_2023-hyundai-ioniq-5-n-spy-shots-video

Nyt alkaa muuten automiehiäkin kiinostaa nämä hyundait ja kiat kun tulee ekaa kertaa ihan oikeita moottoreita ja päälle 3sekuntia 0-100kmh on aika vakuuttava. Toivottavasti tällä hinta on siinä 75ke paikkeilla kuten EV6 GT niin voisi meenä bemari hyvinkin vaihtoon. Ja mielummin ioniq5 N kuin joku tesla jossa surkea laatu ja ulkonäkö. No tässä kerkeää vielä odottamaan auton tuloa mutta tekee kyllä hyundaista monelle automiehelle varteenotettavan vaihtoehdon tämä peli.

10

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä on liian mopot moottorit. Itse tarvitsen vähintään 1000hv. Joten odotellaan vielä.

    • Anonyymi

      Itse ottaisin mielummin Ioniq 6 N:n Mutta jos on usein takapenkkiläisiä niin 5 on parempi vaihtoehto. N Kuutonen on ajoominaisuuksiltaan parempi matalamman painopisteen vuoksi. Uskoisin että Ioniq 6 lyö Kia EV 6:n lukemat kiihtyvyydessä pienemmän ilmanvastuksen takia.

    • Anonyymi

      Vähemmilläkin hevosvoimilla saa hengen itseltään pois, joten mikähän olikaan taas aloituksen pointti? Sekö, että maantiet ovat nykyään muodostumassa kilparadoiksi, missä mitellään, että kuka on kuka, vai mikä se on?

    • Anonyymi

      No tasan tarkkaan yksikään Hyundai ei kiinnosta yhtäkään automiestä. Kyseessä on vain korealainen romu, oikea auton irvikuva.

      • Anonyymi

        Ok. Ihan kiva, että sua ei kiinnosta.


      • Anonyymi

        Hyundai tekee Linja-autot, Kuorma-autot ym.
        Maailman suurin laivanrakenteja ym.
        https://platesmania.com/catalog/hyundai


      • Anonyymi

        Kiva jättää sinut kuitenkin uudella teho Kialla! 😄


      • Anonyymi

        Mistä tuollainen katkeruus kumpuaa ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiva jättää sinut kuitenkin uudella teho Kialla! 😄

        Hyundai on Kian emoyhtiö.


    • Anonyymi

      Laivan sähkömoottorit saavat energiansa, diesel generaattorista, siksi ne jaksaa puksuttaa valtamerellä!!⚓⚓

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1012
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      902
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      837
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      88
      802
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      790
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      48
      696
    Aihe