Pääministerin poliittista suosioprofiilia rakentava, veronmaksajien hikisellä rahalla ylläpidetty hovin tiedottajatiimi voisi julkaista tänäänkin muutaman kuvan. Huolella valitusta kulmasta, jolloin poliittista suosiota kasvattavat muodot ja yksityiskohdat tunkevat itsensä esiin.
Ei Osloon voi mennä kimaltelevassa pukeessa. Kalansyöjä norjalainen luulee, että sieltä tulee särki. Kala, jonka kylki kiiltää.
Tuo hovin tiedottajatiimi ei näytä saavan mitään aikaan. Jos ne ei nyt onnistu, niin pehmeästi ennenaikaiselle eläkkeelle. Näin kustannustaso saadaan säilymään korkeana ja veronmaksajatkin näkevät tarkoituksen omalle elämälleen. Pääministerin ja hänen hännystelijöittensä ylläpitämiseen verovaroin.
Miten pääministeri puetaan Oslon kokoukseen
6
63
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne meni siideri valas, heikos kunnossa kuin mursu! Toivottavasti norskit säästäis hengen.
- Anonyymi
Onko Oslossa pukunäyttely vai mikä on aiheena?
- Anonyymi
Pääministeri puki itse itsensä. Kenenkään ei tarvinnut häntä pukea.
- Anonyymi
Entä lehdistötiedotteet, henkilöprofiilia rakentavat, maasuttavat sellaiset. Kai ne ministerin avustajilta tulee.
Ja veronmaksajat maksavat.
- Anonyymi
Tervaan ja höyheniin.
- Anonyymi
On surullista, että sivistyneessä Suomessa pääministerillä on tiedottajia, joita ei tarvita mihinkään järkevään tekemiseen. Ajatuskulultaan he ovat kierroksen jäljessä, puuhastellessaan Marinin konseptin jakelussa. Konsepti itsessään ja jakeluteitten valinta kertovat pahanpuoleisesta eksymisestä. Kohderyhmä on väärä ja todellisuutta tajuamaton.
Veronmaksajien rahat tuossa menevät hukkaan. Mutta hyvä niin.
Tiedottajat, jatkakaa vaan samaan malliin epäpersoonan rakentamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731543
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111274Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341252