Persujen selitykset ovat niin sekavia, ettei kukaan puoluepomokaan tiedä kenen rattailla persut oikein ajaa. Tälläkin palstalle ajaa persut milloin Kremlin rattailla milloin työnantajan rattailla milloin köyhän rattailla jne. Jos on puolue sekava niin näyttää olevan kannattajatkin sekavia.
Kenen rattailla persut ajaa
Anonyymi
39183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Persuilla ei ole rattaita, on vain ajopelejä. Millä rattailla persut ajelee henkisessä ja poliittisessa mielessä on aivan liian vaikea kysymys. Persuilla on nykyään pyörien pyöriminen aika tahmaista.
Mistähän selityksistä nyt on kyse, jotka ovat olleet sinulle liian sekavia?
Vain hokemissasi Persut ajavat Kremlin rattailla, ei oikeassa elämässä.
Eikö tuo tullut taas selväksi, kysyttiin millä Persu tarttui Krellin ainoastaan. Vieläkään ei tullut selvästi mikä on se oikea akenda.
Taitaava puotella iha omilla kieseillä,vuo mieräpää ja tiet ei ol viel sekeeks kartotettu jote hyö ei oikei viel tiijä mistä hyö ihtiisä löytöö. Vuo eiköhä tuo selvinnä matkan varrella piemääröö pyrkiessä lopullisesti.
Mahorkkahan siellä, tuoksahtelee, missä persut on rattailla ajelleet.
Kommaridemut vissiin ajelee niillä rattailla? Minä ajelen autolla.
Persujen rattaista on pyörät irronneet. Sinkoilevat minne sattuu. Ei ole ketään kunnon laumanjohtajaakaan.
Persupaska.
käsienhierojien rattailla ?
Sontakärryillä persut ajelevat. Ja aina kuorma päällä.
Sdp kannattajat tankaavat vai teboililla koska marinin hallitus antaa tukirahaa150000 näin marin pitää trolli armeijansa tyytyväisenä ja turvaa selustansa ikäviltä asoilta joita trolli armeija puolustelee
😂😂😂 Eikö Persukin Ladansa siellä tankkaa, muutenkin olette pakotteita vastaa.
Mikä puolue jopa kuntavaaleissa puhuu vain bensan hinnasta.
Ladoja ei ole kuin demareilla.
Höpö höpö. Niitä on vain persujen vanhoilla, entisillä taistolaiskommareilla.
Käy sinä marinin trolli vaan teboililla niin tuet putinin sotaa yhdessä marinin kanssa eikö pää kestä totuutta 150000 tukirahaa teboilille ja te huudatte pää punasena rajoitteista kyllä te ootte selkärankkattomia luusereita🐀🐀🐀🐀
Sinä eniten.
Molemmat ovat sekavia.
Näin sitten selvisi millä rattailla persut ajaa. Selvääkin selvemmin ajelevat sekopäisyyden rattailla. Ei voi olla sekopäisempää puoluetta.
Persut ovat kuin lauma kylä- ja muutenkin hulluja ja poliittinen meno on kuin helluntailaisten herätysjuhlilla.
Persut ajaa taivaallisilla rattaillakin herätysjuhlien huumassa.
Niin, totesihan se Teukka, että Taivaan Isähän ne säät säätelee.
Persu ajaa maalliset ajot diesseli mersulla ja tykkää, että meno on taivaallista. Työttömyyskorvauksiakin persu pitää taivaallisena. Persu elää siis maallisessa taivaassa mutta valittaa hirveästi. Mutta toisaalta valittamisellahan saa taivaallisen siunauksen muiden persujen silmissä.
Sinusta olisi ainesta tuleviin runoiltoihiin vantaalle tuletko mukaan persujen seuraksi vantaalle on sulla niin hyvät jutut
Persut ajaa tosikkojen rattailla vaikka valheita syntyy koko ajan.
Persut köröttelevät Putinin rattailla ID ryhmässä. Rinta rottingilla. Ilman häpeän häivää.
Todistaa todeksi vain sen, kuinka hölmöläistä sakkia kannattajakunta on.
Turha toivoa, että persut ajelisivat omilla rattailla koskaan. Näin se on, kun kyseessä on kopio&haukku puolue.
Kaikkein venäjämielisimmät kansalaiset äänestävät persuja. SKP on persuäänestäjien mielestä liian oikeistolainen vaihtoehto.
Pyrkivätkö persut siis luomaan mielikuvaa itsestään oikeistolaisina piilottaakseen mahdollisen sisäisen kommunisminsa? Niikollahan näkyy ainakin toinen jalka olevan Kiinan kommunistisen puolueen ulko-oven välissä.
Persut ajaa suomalaisten ja isämaan rattailla.
Eivät todellakaan! Miksi sitten istuvat siinä venäjämielisessä ID ryhmässä? Miksi sitten eivöt näe mitään hyvää Suomessa?
Persujen rattaat vaihtelee hyödyn mukaan. Persun rattailla ei ole muita päämääriä tai tavotteita kuin äänimäärän lisääminen.
Persut ajelevat laakerivikaisilla rattaillaan. Laakerit punoittavat yhtä helakasti kuin persujen otsasuonien pullistelemat naamat öyhöttäessään "mut ku mamu" tai "Sanna bilettää....." tai "ilmastohumppa...." Ei ole kuin ajan kysymys, milloin persujen rattaista laakerit hirttävät kiinni.
Persujen rattaat on viime vuosituhannelta. Suurin osa viime vuosituhannen ihmisistä on pystynyt muuttumaan ajan mukana mutta persut ei. Nuoret persut ovat sitten nuita mersupersuja.
Eikä tuollaisen levittäminen hävetä sinua ollenkaan? Mihin sinä vielä tulet kykenemäänkään, varsinainen tuleva toripuukottaja.
Selkäänpuukottajan näkemys?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17189558/ovatko-persut-selkaanpuukottajia
Eivät kuitenkaan demareiden tai vihreiden utopiaan perustuvalla tietotaidolla .
Purralla näyttää olevan huumerattaat käytössä.
Persu ajaa venäläisten hakkereiden rattailla. Sanna video oli hakkereroitu. Persut ja venäläiset asialla.