"Valintatalon kassissa on talous vatupassissa"? Samaa ei voi sanoa suomen taloudesta tänä päivänä ja tuskin enää koskaan.
Muistatteko vielä mainoksen:
11
171
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä talossa on tehty niin paljon ja niin vääriä valintoja että talouden tasapainottaminen on ylivoimainen tehtävä nykypoliitikoille.
Eipä silti, määräykset kun tulevat ja maata johdetaan pääkonttorista, on samantekevää millaisia mannekiineja ja puupäitä täällä keekoilee muka ministerinä. - Anonyymi
Lidlin kassissa on MATU PASSISSA.
- Anonyymi
Niillä oli paremmat kassat.
- Anonyymi
Eletään yli varojensa jatkuvasti
- Anonyymi
Ja mistäköhän se johtuu? Olisiko covid ja sota mitään?
- Anonyymi
Olihan taas älytön avaus ja tietenkin Persun aivopieru.
- Anonyymi
Persu tai joku muu Pietarin trolli on asialla.
Eipäs tule mieleen. Sen sijaan muistan hyvin "Hintaa vertasin valitsin uuden Tend kilopaketin".
- Anonyymi
Sannamarinin hoteissa on äly taloudesta hukassa!
- Anonyymi
Seinähullua, että pääministerinä pidetään tyttöihmistä vain siksi että hän on teinityttöjen ja feministien märkä uni, nuori nainen korkeassa virassa.
Eikö lopputulos tästä ole päivänselvästi näkyvissä? - Anonyymi
Ota velkaa maksa vasta 1.5 vuoden päästä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321327
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa289956- 43855
- 33631
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html145623- 38587
- 52551
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244528528Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44511- 107488