Juutalaiset älyllisesti ylivertaisia arabeihin nähden

(siis muslimeihin), tämänhän sanoi kenraali Hägglund kerran. No, tottahan tuo on, eikä siinä ole edes mitään rasistista.

Muslimeilla olisi valtava halu tuhota pieni Israel, mutta he eivät pysty siihen. Ovat kyllä yrittäneet muutaman kerran, mutta aina tullut pataan. Ja muslimeita on jotain 100 miljoonaa Israelin ympärillä, kyvyt ei vaan riitä.
1078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

- Mistä johtuu, että samoilta Lähi-idän kulmilta lähteneet juutalaiset ja arabit ovat niin eri älykkyyden luokissa, toiset jättiläisiä ja toiset kääpiöitä? puolustusvoimien ex-komentaja pohdiskelee.

Muslimien sisäsiittoisuus tyhmentää heitä.

Äänestä
  • Serkkuavioliitot.

    Äänestä

Sieltä Suomi saisi ostaa aseita. On muuten maailman huippuluokkaa vehkeet siellä.

Äänestä
  • Siis Israelista

    Äänestä

  • On niitä jenkeilläkin.

    Äänestä

Juutalaiset ovat saaneet 129 Nobelia. Heitä on 13-14 miljoonaa. Muslimeja - joista arabeja on noin neljännes - on sata kertaa enemmän. Ovatko he saaneet vastaavasti sata kertaa enemmän Nobeleita?

Eivät aivan, vaan seitsemän palkintoa, ja niistäkin vain kaksi tieteellisistä saavutuksista.

Äänestä

joka rodussa on 1 prosentti älykkäämpiä kuin 99 prossaa mistään muusta rodusta.

Täten Suomessa on suomenheimolaisia yliälykkäitä 40000 kpl-

ja ruotsalais-rotuisia yliälykkäitä 1000 kpl- jotka omistaa 99 prossaa enemmän kuin suomenheimolaiset.

Äänestä

Ryssälläkin on valtava halu tuhota Ukraina, mutta ei vaan onnistu.

Äänestä

Juutalaiset ei ole arabeja vaan eurooppalaisia, lähi-idän arabit taas on sukurutsaisia jo uskonsa takia ja olleet alikehittyneitä jo vuosisatoja, joskus alueella on ollut kehitystä mutta seon tuhoutunut arabien harjoittaman orjakaupan myötä nämä nussivat paljon afrikkalaisia kädellisiä orjiaan ja lopulta kehitys pysähtyi kokonaan ja alkoi sotiminen klaanien kesken. Lähi-idästä ja afrikasta ei todellakaan tule mitään ihmisen tuottamaa jos taatelia ei lasketa ja Israelin tuotteita. Nämä on vaikeita kysymyksiä ihmiskunnelle kun vuosisata on väitetty että pohjaudumme afrikkalaisiin ihmisapinoihin, nykyään tiedetää jotta lajit kuten niiden kehityskin kertoo on täysin eri lajeja. Afrikkalainen ihmisapina on paljon lähempänä serkkuaan tämä näkyy kallonmuodoista selkeästi kuten osaamisesta vaikka siinä on vaihteluja, minusta afrikkalainen ihmisapina tulisi palauttaa luontaiseen ympäristöönsä ja lopettaa kehitysapu jolloin kanta palaisi nopeasti jopa muutamassa kymmenessä vuodessa kestävälle tasolle, nyt näiden "eläintaudit"ja lisääntyminen on uhka koko maapallolle. Samoin sotien aikana liian suureksi kasvaneet beduiinikansat on tulleet liian suuriksi. Rotututkimus pilattiin natsien takia ja tämän vuoksi maapallolla on kestämätön määrä ihmisapinoita tuo määrä olisi luonon olosuhteissa murto-osa nykyisestä.

Äänestä

Minusta Israelin tulisi ottaa lähi-itä haltuunsa ja kieltää islamin harjoitus alueella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

(siis muslimeihin), tämänhän sanoi kenraali Hägglund kerran. No, tottahan tuo on, eikä siinä ole edes mitään rasistista.

Muslimeilla olisi valtava halu tuhota pieni Israel, mutta he eivät pysty siihen. Ovat kyllä yrittäneet muutaman kerran, mutta aina tullut pataan. Ja muslimeita on jotain 100 miljoonaa Israelin ympärillä, kyvyt ei vaan riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu