Putin: Venäjä on valmis aseistamaan liittolaisiaan
Venäjän presidentti Vladimir Putin sanoi maanantaina, että Venäjä arvostaa suhteitaan Latinalaisen Amerikan, Aasian ja Afrikan maihin ja että maa on valmis tarjoamaan nykyaikaisia aseita liittolaisilleen. Asiasta kertoo uutistoimisto Reuters.
Putin puhui Army-2022-asefoorumin avajaisissa lähellä Moskovaa. Hän sanoi Venäjän olevan valmis tarjoamaan liittolaisilleen laajasti erilaisia nykyaikaisia aseita, kuten käsiaseita, panssariajoneuvoja, ilmatorjuntatykistöä ja miehittämättömiä ilma-aluksia.
Putinin mukaan lähes kaikkia aseita on käytetty taisteluoperaatioissa enemmän kuin kerran.
Eli Venäjän suuri asenäyttely rusarmyexpo 2022
Perinteisesti kaikenlaista lelua tarjolla SU-57 lähtien.
Mikään ei kuitenkaan pelaa mutta odottakaa muutama vuosi on vakiovastaus.
https://www.youtube.com/watch?v=GsL_vPxQUMA
Putin: Venäjä on valmis aseistamaan liittolaisiaan
12
102
Vastaukset 12
- Anonyymi
Stalinin ajan tappovälineet ovat edelleen venäläisille uusinta tekniikkaa.
Tehcnik sanos rüssä kun saranan näki. - Anonyymi
Millä se r.....ä niitä aseistaa? kaikesta on pulaa ja osa makaa Ukrainan pelloilla tuhottuna
- Anonyymi
Miksi asian pitäisi edes suomalaisia kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi asian pitäisi edes suomalaisia kiinnostaa.
näyttely kappaleet ei kelpaa r.....n paskat on hiilenä pitkin Ukrainan aroka
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi asian pitäisi edes suomalaisia kiinnostaa.
Siks, että moiselle lapselliselle pullistelulle, SAA NAURAA, selkä kekassa. :-)
- Anonyymi
Ei Venäjän aseet toimi vaikka presidentti tekisi noitatanssin
https://youtu.be/6Wmf1cHR9Ps - Anonyymi
Millä r......ä aseistaa ketään. suurin osa on palanut Ukrainan aroille
- Anonyymi
Taitaa kehitysmaiden ainoat kestosuosikit pysyä myyntitilastojen kärjessä, eli AK-47 ja RPG-7.
Muihin ei ole varaa ja kyllä heimopäällikötkin Ukrainan sotauutisia seuraavat ja venäläisten aseiden todellinen suorituskyky on hyvin tiedossa. Vai lupaa Putler uutta aseteknologiaa ystävilleen.
Onkohan Putlerin ajatushautomo jo saanut sen kuuluisan venäläisen perseensuristimen surisemaan ja mahtumaan kun uutta teknologiaa lupaa.
Tavallaan sääli kun Putlerin oman armeijan varustuskin on neuvostoliiton peruja ja nyt lupaa uutta rautaa jos joku rupeaa liittolaiseksi.
Toisaalta onhan Pohjois-Koreakin jo lähettänyt ohjuksia korkealle ja kauas joten tuskin heitä tuo AK-47 ja RPG-7 teknologia kiinnostaa.Ainakaan Intialle Venäjä ei enää pysty myymään moderneja aseita, kun inkkarit ostavat ne vastedes Ranskasta.
- Anonyymi
Tyhmät käyttää venäläisiä aseita ja käy kauppaa Venäjän kanssa.
- Anonyymi
Venäjän modernin asevalmistuksen ainainen dilemma:
Kun se viimein valmistuu eli toimii niin se onkin jo vanha romu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30556- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494