Kaupunki hakee päällikkötason virkaan asianhallintapäällikköä. Tämä merkitsee lisäkustannuksia, mutta ei se mitään, onhan meillä varaa?
Verratkaapa siihen, että kun elivoimapäällikkö lähti, homma muutettiin säästösyistä elinvoimasihteerin hommaksi.
Toki kaupungilla on asioiden hallinnassa puutteita ja vahvistusta tarvitaan, mutta onko rahaa?
Verratkaapa siihen, että kun elivoimapäällikkö lähti, homma muutettiin säästösyistä elinvoimasihteerin hommaksi.
Toki kaupungilla on asioiden hallinnassa puutteita ja vahvistusta tarvitaan, mutta onko rahaa?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Asiat jo pois lapasesta.
Ei voi enää hallita.
Kuten markkinoitiin, edellinen hoiti hommaa ilman budjettia.Oli kuitenkin osaava muttei sopiva.
Ähtärin Napoleon vahvistaa esikuntaansa.
Tosiaan. Meidän Napoleonin pandaseikkailu on samanlainen katastrofi kuin Napoleon Bonaparten Venäjän retki.
Miksei Olli älähdä nyt?
Tämä on kuitenkin pikku juttu. Pari tonnia kuukaudessa. Valituksia tehdään miljoonaluokan jutuista.
Kannattaa kuitenkin muistaa, että kun terävimmän pään palkkoja nostetaan, niin kyllä siinä seuraavankin portaan palkat nousevat vähitellen ja yht äkkiä ei olekaan kysymys parista tonnista kuukaudessa vaan parista kymmenestä.
Kannattaa maksaa melkein mitä vaan, jos pystyy saamaan kaupungin asiat hallintaan. Paimennettavia riittää.
Onkohan joku suojatyöpaikka? Jollekin pitää saada väenväkisin työ Aikoinaan nais kaupjoht sano Täällä on liikaa johtaja tittelillä ei menny kauaa kun kun oli kulttuurijohtajaa ja liikuntajohtajaa
Pedataan kaupunginjohtajan palkankorotusta. Kun meidän napoleonilla on paljon päällikkötason alaisia, on palkkaa nostettava.
Toki samalla syntyy suojatyöpaikka tai joku saa muhkean palkankorotuksen.
Eiks tää oo se paikka mistä edellinen lähti toisiin hommiin? Ei kai kunnantuvalle enää uusia paikkoja tuu.
Onko Karjala lähdössä eläkkeelle ei voi lähteä ketään vierasta ei siihe voi valita tulis kupruja esiin.
Paljon tuli maksamaan valitus valtiolle valtiontuesta asianajaja piti palkata 400 euroa / tunti . olisivat uskoneet Sepon kirjoitusta vuonna 20 siinhän sanotiiin että tukea ei voi antaa.
Paljonkohan maksoi Remu-kaupan konsultti?
Kyllä kait siihenkin joku nätti panopuu löytyy niin saa kaupunginjohtaja taas höylätä.. Kerta tämä sdp ehdokas laittoi haarat kiinni kun mies suivaantui seikkailuista.
Kulas sdp ehdokas on mutteriaan antanut?