Venäjä on terroristivaltio ja valtio terrorismin pesä

Anonyymi

Viime aikojen teot muodostavat vahvan näytön siitä, että Venäjän valtio tekee valtioterroristisia tekoja kohdistaen teot omiin kansalaisiinsa.
Venäjä on terroristivaltio, joka kohdistaa tekonsa muihin valtioihin, niitten kansalaisiin ja selektiivisesti kansallisuuksiin, jopa yksittäisiin ihmisiin.
En kykene vastatoimiin, mutta ennustamaan kykenen. Venäläiset, tämä ei pääty ollenkaan hyvin, ellette miellä mitä todella on tapahtumassa ja yhteisvoimin lannista tätä rikollista katalaa valtaa.
Tehkää se.

12

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan se ja sama mitä Putler puuhaa koalitionsa kera maan sisällä ja kuinka kohtelee paikallisen "demokratian" nimissä kansalaisiaan kunhan pysyisi maan rajojen sisäpuolella.
      Venäläiset ovat olleet päähän potkittua väkeä vallankumouksesta 1917 lukien, joten ihan hetken hurma muutos demokratiaan ei maassa ole. Gorbachev ja Jeltsin veivät venäjää avoimempaan suuntaan, mutta Neuvostoliiton hajoamisesta traumatisoitunut riviagentti Putin on työllään tuhonnut venäläisten mahdollisuudet toimia yhteistyössä muiden kansojen kanssa sukupolvien ajaksi. Siinä vaiheessa kun maan johto fanittaa 80 vuotta sitten miljoonia maan kansalaisia tapattaneen diktaattorin, Stalinin, tyyliä johtaa maata, tiedetään ettei kehitysnäkymät venäjällä ole suotuisat. Venäjän kansa kärsii johtonsa typeryydestä ja vallanhimosta, mutta niin pitkään kun leipää ja votkaa riittää se tyytyy asemaansa. Nuo antimet eivät venäjältä lopu edes EU:n pakotteiden myötä.

    • Anonyymi

      Uskon avaajan tarkoittaneen ihan samaa. Päähän on nöyrtynyttä kansaa lyöty vuosisadat. Siksi kansan tulisikin herätä ja kaataa väkivaltainen katala valta.

    • Anonyymi

      Omituista ettei USA:n terrorismia haluta nähdä, vaikka se on jatkunut "isältä pojalle" ja tulee ilmeisesti jatkumaan presidentin vaihdoksista huolimatta koko maapallolla.

      • Anonyymi

        Ei se nöy rähmällään olijalle?


      • Anonyymi

        Kyllä nähdään silloin kun sitä tapahtuu. Mutta nyt ei tapahdu.


      • Anonyymi

        Niinpä tämä USA on maapallon suurin roistovaltio ja saa tehdä ihan mitä lystää eikä kukaan tee pakotteita ,toivottavasti kiina pistää jenkit vielä kuriin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä tämä USA on maapallon suurin roistovaltio ja saa tehdä ihan mitä lystää eikä kukaan tee pakotteita ,toivottavasti kiina pistää jenkit vielä kuriin

        Silti sen aseet ovat hyviä ja toimivat toisin kuin Venäjän. vrt. Ukraina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nähdään silloin kun sitä tapahtuu. Mutta nyt ei tapahdu.

        Kait et pärjää enää valkosella kepillä,kun rähmällään et näe mitään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Silti sen aseet ovat hyviä ja toimivat toisin kuin Venäjän. vrt. Ukraina.

        Eikös Ukrainasta valklatu 20% ja maa raunioita?


    • Anonyymi

      YK:n pitää julistaa Venäjä terroristivaltioksi, ainut oikea teko. YK ei saa olla sokea eikä selkärangaton tässä asiassa. Putin & lähipiiri pitää tuomita . Millainen hirmuhallitsija tapattaa ja vangitsee omia kansalaisiaan mielipiteen takia sekä sukulaiskansaa, pahin sitten Idi Aminin. Rukoilen pahuus saakoon palkkansa ja murhaajat toivottavasti joutuvat ikuiseen helvetin tuleen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      117
      9554
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6082
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      159
      5397
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5368
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      54
      4315
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3531
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2941
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      122
      2911
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      49
      2822
    Aihe