Taksiyrittäjä on pelkkä renki

Anonyymi

Välitysyhtiöiden ajossa olevat yrittäjät ovat renkejä yrittäjän vastuilla. Yhtä tavoiteltava asema kuin olla ruokalahetti, mitä monet taksiyrittäjät ovatkin. Työnä on jakea mummoille maitoa kaupasta. Ehkä Woltilla tienaisi paremmin kuin autoilijana.

7

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yrittäjä on aina asiakkaan renki ja varassa.

      • Anonyymi

        Asiakkaita riittää joka alalla. Huonoimpien päälle voi kuseskella aivan rauhassa ja valita vain hyvät asiakkaat. Huonoille ei kannata koskaan myydä mitään.


    • Anonyymi

      Etköhän sä ole ton asian jo niin monta kertaa tänne postannut, että kaikille on sun mielipiteesi selvä.

    • Anonyymi

      Nyt vasta sen huomasit. Ainahan niin on ollut.

    • Anonyymi

      Liikevaihto yksin ajaessa 60-80k vuodessa Hki alueella. Kyllä siitä hiukan enemmän taitaa palkaksi jäädä kuin Wolt kuskilla.
      Harmittaa sua, kun et itse pystynyt pitämään näin yksinkertaista toimintaa kasassa, ja nyt mollaat täällä vuodesta toiseen niitä, joille työ maistuu paremmin kuin lähibaarin antimet. Joo, ilkeästi sanottu, mutta et ole ainoa jolle noin on käynyt.

      • Anonyymi

        Mitä saat 60-80 kiloa, banaaneita vai?


    • Anonyymi

      ootko ajatellut tilata ruokaa woltista kun et jaksa ruokaa väsätä tai on roskaruuan himo? Woltista saat koodilla U6A6K 3x4e alennuksen tilauksesta, nauttikaa :)
      ja hyvää joulun odotusta kaikille :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      94
      1729
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      239
      1493
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      89
      1346
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      65
      1015
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      921
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      908
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      898
    8. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      874
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      842
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      35
      819
    Aihe