Marinin bileistä. Jo puheet, käytös ja pöydällä oleva keko luulisi olevan jo syy tutkimiseen
Miksei poliisi kiinnostu?
Anonyymi
27152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Missa kohtaa nakyy se keko?
Näkyy aika selkeesti ruskean tummalla pöydällä jonku sortin lusikka valkoinen raita jotain jauhetta?
Lisäksi kun ottaa noiden tyyppien luonteen huomioon "Shamppanja sosialistit", rahaa on, miksi ei myös aineita.
Yleisen edun vuoksi poliisi voi aloittaa tutkinnan oma-aloitteisesti. Mutta jääkö sitten määrärahat saamatta?
Poliisien kannattaisi olla varovaisia sooloilujen kanssa. Verkon aikakaudella mitä nyt elämme jokainen poliisin sooloilu yhdistettynä virkarikoksiin tulee julkiseksi. Ja yleisön kostokynnys on matalalla. Tuskin sitä poliisi haluaa saada neuloja urheilutossuunsa urheiluharrastustensa aikana. Menettää puolisonsa pikkujouluissa pomon tönäistessä tämä katolta alas tai menettää lapsensa innostuneen rekka rattijuopon erehtyessä kaasu- ja jarrupolkimien sijainnista nähdessään taaperon ylittämässä suojatietä. Joka tapauksessa maine on se herkin asia poliisille ja kun sen menettää yksityisellä tasolla elämä muuttuu joka kantilta vaikeaksi.
Marihuana on niin mieto huume että suomessa poliisi on jo orientoitunut tulevaan lakiin marin vapauttamisesta joten ei pilveily paljon poliiseja kiinnosta. Sen sijaan jos tykitetään kamaa suoraan suoneen se on eri ja vakava asia.
Ministeri lindenin puheista jäi päinvastainen käsitys. Käyttöhuoneissa saisi käyttää mutta muuten ei tule mitään lievennyksiä. Eli kovia aineita saa vetää ilman sanktioita mutta kannabiksen käytöstä rangaistaan.
Ja minä kun en ole koskaan edes kokeillut kovia aineita. Pitää vissiin lopettaa pössyttely ja alkaa tykittämään heroiinia.
Poliisit on persuja ja kokkareita. Ei ne ymmärrä mistään mitään.
Pitäisi varmaan olla joku rikso tapahtunut, että poliisi kiinnostuis. Yksityisasunnossa biletys ei ole rikos, ellei ääni ole liian kovalla ja naapuri häiriinny.
Poliisi ei kiinnostu koska, pääministeri ei ole heitä avukseen pyytänyt. Pm on kertonut ettei itse ole käyttänyt huumeita mutta unohtaa tosiseikan että tietämättään on voinut käyttää esim juomaan sekoitetun muodossa.
Mieluummin pitäisi trollauatasi tutkia ja Mieluummin palauttaa Venäjälle
Kyllähän poliisi on aloittanut tutkinnan paljon pienimmistäkin asioista. Kyseessä on sentään Suomen pääministeri.
Olisivat halunneet tutkia edustaja Juhan Mäenpääkin vihapuheita eduskunnassa, mutta puoluekaveri Halla-Aho päätti suojella. Sellaista se on politiikassa.
Ei Suomella ole pääministeriä.
Sisäministeri Ohisalo soitti päälliköille ja sano että tähän juttuun ette sitte kajoa, tuliko selväksi vai vaihdetaanko päälliköt hetimiten nyt.
Päällikkö sanoi että ei sitten kosketa, tykkään 12 tuhannen euron kuukausi palkastani niin paljon, että olen kilttiä poikaa kun kaunis tyttö pyytää.
jos nyky "kyr*v't" on mukana huum*bisneksessä.
Ai jos?
Toki ovat meinaat persut ja muut Putin--nistit.
taitaa olla arpinaaman porukat siirtämässä omaa väkeä eri maiden hallituksiin.. ukrainan koomikkokin kun outo valinta oli pressaksi ja videoilla näkyy jauhot pöydäll ja niistää toises videos
Poliisi? korruptio kuten suomessa?
missä muissa maissa outoja päättäjä valintoja ja hallitukset?
miettikää kun suomes eduskunta antoi luottamus nuori pm ja jopa vankeustuomittu puolustu minsteri jne.. heh.. tässä on jotain ..
Keko, missä muka?
Poliisi on diktatuurin suojelija. Ei se tutki vallassa olevia.
Saattaa tutkia vasta kun valta vaihtuu.
Juu, kyllä Venäjän fasismidiktatuurissa asia on juuri noin, tovaritsh.
No sittenhän Suomi on hyvin linjassa fasismin kanssa
En yleensä välitä ismeistä vaan valtaapitävien pahuudesta nimikkeistä riippumatta. Mutta jos sinä tunnet fasismin niin sittenhän olet hyvää pataa sen kanssa ja ministeriemme linjoilla.
Kyllä poliisi kiinnostuu perättömien väitteiden levittäjistä, kunnianloukkaussyytteitä tulossa Kepulle ja Persuille.
Poliisin pitäisi tutkia ainakin, kuka antoi yksityistä materiaalia julkisuuteen ilman asianomaisten suostumusta..
Sanna "diskojumalatar" Marin on suojeltu henkilö. Häntä ei saa edes epäillä mistään.