SANNA HOITANUT HYVIN

Koronan,nato hakemuksen,ukrainan sota suuri huoli.SANNAtehnyt työtä,MINHIN EIVÄT OLE JOUTUNEET suomessa MUUT PÄÄMINISTERIT.Eivätkä olis kyenneet,nämä vanhat ukot yhtä laadukkaaseen työhön.esim.lipponen.Vanhanen.Kannattaa muistella vanhoja joskus.Vanhanekin juokselti vaan seksi sannojen perässä.
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Sannahan ei ole hoitanut mitään, viivan alla on vain järkyttävä summa velkaa.
Täysi mitättömyys ja demareidenkin olisi aika avata silmänsä ja selvitä pöllyistä.

Äänestä
  • Sanna hyvä
    ,on jo aika !

    Äänestä

  • Minkä viivan ,epäillään että viivoja on vedelty.

    Äänestä

Talvella loppuu sähkö , kaasu , diesel ja jopa ruoka
Niin on hyvin asiat .

Äänestä
  • Mariniin hyvää hoitoa?

    Äänestä

Marinin hehkuttaminen on avunhuuto sossuilta. Kovin oudosti hän osoittaa huolestumistaan asioista joita hehkutat alussa. Perseet olalla juhliminen kertoo kyllä muusta kuin huolesta mitä maailmalla tapahtuu. Sanoihan hän itsekin, että tuleehan niitä työasioitakin hoidettua, just niin silloin kuin viitsii. Olen 4 lapsen isovanhempi ja tunnen suurta huolta heidän tulevaisuudesta. Jos tähän mennään, että arvot unohdetaan ja kaikki on vapaata ja biletystä niin kuin Marin antaa esimerkin. Olemme suuremmassa hädässä sitten viime sodan jälkeen. Marin käyttäytyy kurittoman kakaran tavoin joihin ei kuulu hyvät tavat. Esimerkillään hän osoittaa kuinka hyvät tavat on roskakorissa. Vaarallista on touhu. Toivottavasti hän ryhdistäytyy, tai toinen vaihtoehto luopuu pm tehtävästään. En näe mitään syytä miksi hän jatkaisi pm tehtävää. Tarvitsemme pääministeri joka kantaa vastuuta suomalaisista, emme kännäävää pissistä.

Äänestä

On totta, että Suomessa muut pääministerit eivät ole pystyneet siihen mitä Sanna on tehnyt. Vielä1980-luvulla Ahti Karjalainen esiintyi silloin tällöin päihtyneenä ja juorut kulkivat, vaikka ei ollut suomea. Nyt Sanna Marin on osoittanut olevansa parempi ja saanut paljon suuremman mediahuomion kuin kukaan aiempi pääministeri Suomessa. Kyllä hän on osaava bilettäjä ja humalaisen esiintyjä.

Äänestä
  • Mediajulkisuuden vertaaminen Ahti Karjalaisen ja Sanna Marinin välillä on hiukan outoa.

    On kyllä totta, ettei Ahti Karjalainen somettanut eikä esiintynyt youtube videoilla.
    Osaako joku nuoremmasta polvesta arvata miksi?

    Äänestä

OTAEN HUOMIOON SANNAN IKÄ..Ei ole edelliset pääministerit pystyneet hoitamaan koti maan asioita.Saatikka maapallon laajuista koronaa.Ukrainan tapahtumat ovat tätä päivää.On Sannassa heikot puolensakin,mutta kuka heittää ensimmäisen kiven.Eletään tosi vaikeaa aikaa.Eikä se oikein ole,että kultuurin rikastus elää siipi veikkoina Suomessa.Oma kansa kärsii ja on maksu miehenä.

Äänestä
  • Marinin valitseminen oli sdp:n suurin munaus ja tuhoisa Suomen veronmaksajille.
    Ei ole sdp niinkuin ennen.

    Äänestä

  • Marin hoitanut koronaa, voi hyvä Sylvi. Ei kuunnellut kun presidentti yritti ohjeistaa. Niin oli itsepäinen jääräpää. Korona levisi kuin Elanto ennen vanhaa. Jouduttiin rajuihin toimenpiteisiin. Ja Nato asiassa Presidentti oli keula hahmo joka hoiti asian kunniakkaasti.

    Äänestä

Kannatta muistella Sai Esko Aholla konkurssikypsän maan johdettavakseen ,oli silloi Marinin ikäinen

Äänestä
  • Ulf Sunqvist, Johannes Uoti, Olli-Pekka hainonen ja tietenkin Paavo Väyrynen olivat alle kolmekymppisenä ministereitä.

    Nuorehkoja pääministereitä oli Sannan lisäksi Jyrki Katainen, Ahti Karjalainen ja edellä jo mainittu Esko Aho.

    Sanna on nuoremmasta päästä, muttei mitenkään ylivoimaisen nuori muihin verrattuna.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ulf Sunqvist, Johannes Uoti, Olli-Pekka hainonen ja tietenkin Paavo Väyrynen olivat alle kolmekymppisenä ministereitä.

    Nuorehkoja pääministereitä oli Sannan lisäksi Jyrki Katainen, Ahti Karjalainen ja edellä jo mainittu Esko Aho.

    Sanna on nuoremmasta päästä, muttei mitenkään ylivoimaisen nuori muihin verrattuna.

    Yleensä lähempänä neljää kuin kolmea kymmentä olevien ihmisten kohdalla ei enää puhuta iästä ja henkisestä kypsymättömyydestä.

    18 vuotias on tarpeksi vanha menemään naimisiin ja ostamaan asunnon velaksi. 15 vuotias on rikosoikeudellisessa vastuussa teoistaan.

    Miten ihmeessä 35 vuotias on sitten niin kypsymätön, että ikä pitää ottaa huomioon arvioitaessa tehtävässä suoriutumista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yleensä lähempänä neljää kuin kolmea kymmentä olevien ihmisten kohdalla ei enää puhuta iästä ja henkisestä kypsymättömyydestä.

    18 vuotias on tarpeksi vanha menemään naimisiin ja ostamaan asunnon velaksi. 15 vuotias on rikosoikeudellisessa vastuussa teoistaan.

    Miten ihmeessä 35 vuotias on sitten niin kypsymätön, että ikä pitää ottaa huomioon arvioitaessa tehtävässä suoriutumista?

    Suomen on velkaannuttaneet jo edelliset hallitukset..mikä lauma nuori terveitä miehiä hyökkäsi maahan.oli se jyssäys.nämä ketkut sillittelivät vaan päätä.lilääntyvät,kun sienet sateella.eikä minkään laista vastuun ottoa.Suomen kansalaisia syrjitty.Otettu omilta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomen on velkaannuttaneet jo edelliset hallitukset..mikä lauma nuori terveitä miehiä hyökkäsi maahan.oli se jyssäys.nämä ketkut sillittelivät vaan päätä.lilääntyvät,kun sienet sateella.eikä minkään laista vastuun ottoa.Suomen kansalaisia syrjitty.Otettu omilta.

    Oli miten oli, mutta 35-vuotias ei voi enää vedota nuoruuteen. Ainoa, mitä sen ikäinen voi enää tehdä nuorena on kuoleminen.

    Äänestä

Sanna valittiinkin globalistien riveistä ja siksi toimii heidän ohjeiden ja etukäteissuunnitelman mukaan.

Sanna ei ollut ehdolla vaaleissa eikä siksi edusta demokratiaa vaan diktatuuria.

Äänestä

karkuunhan se juoksi Jyrki Katainenkin.Loppetti pääministeri kautensa kesken.

Äänestä
  • Katainen myi kansansa orjaksi ja tietää olevansa pahin mahdollinen kansansa tuhoajapettäjä.

    Äänestä

Kenelle Sanna kiusan teki kun piti hauskaa? Eåi luulis tekevän kenellekkään. Hyvä Sanna

Äänestä
  • Pakkohoitoon a-klinikalle ja takaisin kaupankassalle.

    Äänestä

Koronan ois kuka vaan hoidellu. Kaikki oli samaa mieltä niin hallitus kuin oppositio. Sama koskee myös Natoa.

Äänestä

Koko ajan kuulee hoettavan että Marin on hoitanut hyvin pääministerin tehtävänsä!
Mihin väitteet perustuvat! Saisiko todisteita. Ulkoluku televisiossa ei ole asioiden hoitoa, kuten esimerkiksi koronanhoidossa. Eihän Marin itse tehnyt mitään. Sama muissakin asioissa, kuten Natossa ym.
Kertokaapa mitkä ovat Marinin henkilökohtaiset saavutukset pääminisrterinä, jos pystytte! Se, että esiintyy pääministerinä tuoden julki muiden päätöksiä ei ole oma aikaansaannos.

Äänestä

Nyt demarit on enemmän,kuin kusessa!

Äänestä
  • Totta. Kusessa ovat. Ystäväni, vanha viisas demari palasi Tampereen puoluekokouksesta. Puisteli päätään ja kertoi palaavansa Nurnbergin puoluejohtajan kruunajaisista. Sanoi, että nyt on totuus hukassa ja puolue eksyksissä. Kuinka viisas hän sanoissaan olikaan.
    Puolueen johtoon kruunattiin täysi pelle. Nyt se syö puolueen kannatuksen ja toimintamahdollisuudet. Puolueen joulukuusi kuihtuu näin varhain ennen joulua.

    Äänestä

Älä viitsi kirjoittaa roskaa. Tässä on nyt käsillä tiettyjen tekojen ajankohta. Muutama päivä, jonka sisälle mahtuu todellinen sarja hölmöyksiä. Hölmöyksiä, jotka saavat aikaan vahvan epäilyn ja osin uskon, että pääministeri Marin on ollut kyvytön hoitamaan virkaansa tiettynä aikana, jolloin hän ei ollut lomalla ja jolloin hänellä ei ollut sijaista.
Tämä on suomalaisen valtionhallinnon historiallinen pohjanoteeraus.
Oma mielipiteeni on, että Marinin tulee jättää tehtävänsä pääministerinä ja ministerinä. Ohjautua pikimmin hoitoon, jossa toimintakyky ja jatkotoimien tarve arvioidaan.
Pääministeri on pahoin eksyksissä virkatehtävistään.
Lähipiiriä, jopa hänen avustajiaan pidän osasyyllisinä. Tiedottajien jatkuva hunajointi ja maasutus ovat luoneet Marinista kansalaisten silmissä epäihmisen. Hänen omassa ajatusmaailmassaan kaikkivaltiaan, jolta mitään ei voi kieltää.
Voi mikä sääli. Ihminen pilattiin.

Äänestä

niin.mites kävi Britanian Jonsonille.

Äänestä

Sontaa, sontaa komisario Rinne!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koronan,nato hakemuksen,ukrainan sota suuri huoli.SANNAtehnyt työtä,MINHIN EIVÄT OLE JOUTUNEET suomessa MUUT PÄÄMINISTERIT.Eivätkä olis kyenneet,nämä vanhat ukot yhtä laadukkaaseen työhön.esim.lipponen.Vanhanen.Kannattaa muistella vanhoja joskus.Vanhanekin juokselti vaan seksi sannojen perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu