Onko kenelläkään taloyhtiöllä kokemusta kyseisestä isännöintifirmasta? Onko olemassa vain pelkkä nimi koska mitään toimintaa ei tapahdu.
KIINTEISTÖ TAHKOLA
34
1119
Vastaukset
- Anonyymi
Itsellä ihan hyvät kokemukset. Ainakin paljon parempi kuin se meidän edellinen jonka nimessä oli lakiin viittaavaa..
Muuten sanoisin, että ihan joka isännöinti, siivous ja kiinteistönhoitofirmasta löytyy netistä aikamoisia haukkuja.- Anonyymi
En mainitse nimeä, mutta pieni isännöintifirman poliittiset mielipiteet vaikuttivat toimintaan. Näin ei saa olla. Meni vaihtoon.
- Anonyymi00030
Ihan paska
- Anonyymi
Olemme laittaneet ilmoituksen häiritsevästä tupakoinnista, mitään ei ole tapahtunut.
- Anonyymi
Olen ilmoittanut Tahkolalle vaikka mistä asioista. En turhaan enkä turhista asioista. Eivät edes vastaa sähköposteihin. On niin "erikoinen" firma. On ollut muutaman kuukauden talossamme isännöijänä. Entinen oli huono mutta Tahkola on olematon.
- Anonyymi
Huono, todella huono ja epäluotettava. Keskusteluja ja kokemuksia tästä löytyy haulla.
- Anonyymi
Asiakastiedon sivuja katselin Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy:stä (2154961-7) ja siellä toimitusjohtajana on henkilö nimeltä Samuli Johannes Sandberg.
https://www.asiakastieto.fi/yritykset/fi/kiinteisto-tahkola-tampere-oy/21549617/paattajat
Kun teen päättäjähaun Asiakastiedon sivuilla nimellä "Samuli Johannes Sandberg" niin tulee 35 Y-tunnusta, joissa Samuli Johannes Sandberg on 33 yhtiössä toimitusjohtajana ja 2 hallituksen varsinaisena jäsenenä.
Ehtivä mies..
https://www.asiakastieto.fi/yritykset/haku?type=PERSON&q=Samuli+Johannes+Sandberg- Anonyymi
kartellifirma joka ei kana vastuitaan
hallituksen pj n kommentteihin vedoten.
Ostelee pieniä firmoja,että pääsisi
määräävään markkina asemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kartellifirma joka ei kana vastuitaan
hallituksen pj n kommentteihin vedoten.
Ostelee pieniä firmoja,että pääsisi
määräävään markkina asemaan.Vaikuttaa ihan uskomattomalta, että sama mieshenkilö on toimitusjohtajana 33 eri yhtiössä.. pistää ajattelemaan, että mistä tässä on oikein kysymys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikuttaa ihan uskomattomalta, että sama mieshenkilö on toimitusjohtajana 33 eri yhtiössä.. pistää ajattelemaan, että mistä tässä on oikein kysymys.
Minun mielestäni ei ole mahdollista ehtiä mitenkään hoitamaan kunnolla 33 eri taloyhtiön ja kiinteistöyhtiön asioita. Tuntuu hyvin kummalliselta, että hän on näissä kaikissa yhtiöissä toimitusjohtajana.
- Anonyymi
Todella syvältä koko Tahkola!
- Anonyymi
Kerrotko perusteet sille, miksi näkemyksesi on tuollainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrotko perusteet sille, miksi näkemyksesi on tuollainen?
Lue nyt aluksi vaikka edellisiä mielipiteitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lue nyt aluksi vaikka edellisiä mielipiteitä.
En ole mäntti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole mäntti.
Ahaa! Hyvä kun sanoit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ahaa! Hyvä kun sanoit.
Exactly!
- Anonyymi
Tyypillinen lessufirma ? Samaa sakkia kuin Tilitoimisto Talenom, joka on pörssissä.
- Anonyymi
Tahkola,retta,reim, isännöinti järvinen, olleet pahimmat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tahkola,retta,reim, isännöinti järvinen, olleet pahimmat
Tahkolan Hemilä olematon turha tyyppi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tahkolan Hemilä olematon turha tyyppi.
Mitä kokemuksia hänestä?
- Anonyymi
Kuka kertoo minulle miten saa kiinteistötahkolan isännöintiin yhteyttä, ei puhelimella ei s postilla 😬vähä meinaa keittää yli🤬
- Anonyymi
Isännöinnin avointa toimintaa.
suunnitteelako uusia kartelli kikkareita - Anonyymi
Ei millään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei millään.
Ei saa yhteyttä. Paska firma lievästi sanoen.
- Anonyymi
Premis
- Anonyymi
Minä ihmettelen sitä miksi hän on henkilökohtaisesti noin 35 yhtiön hallituksessa mukana. Tai siis toimitusjohtaja ei välttämättä ole hallituksen jäsen, mutta ainakin toimitusjohtaja kuuluu yhtiön hallinnon portaaseen. Miten yksi mies pystyy hoitamaan 35 eri yhtiön (lähinnä asunto-osakeyhtiöitä) toimitusjohtajan tehtävät?
Minun mielestäni sellainen on mahdotonta.- Anonyymi00035
Lyhyellä googlaamisella sain selville, että isännöintialalla nykypäivänä on yleistä käyttää harjottelijoita isännöitsijöinä pidempäänkin ennen valmistumista. Jonka aikana "päävastuullinen isännöitsijä" nimellisesti ja kaupparekisterissä on esimerkiksi tämä isännöintiyrityksen toimitusjohtaja. Eli paperilla yrityksen toimitusjohtaja on joku muu, mutta prokura on voitu kirjoittaa tälle "oikealle" toimitusjohtajalle, eli isännöitsijälle.
- Anonyymi
Tahkola aivan turha paska firma.
- Anonyymi
Älkää vain sipilän luomaan konna firmaan menkö ,täyttä kusetusts alusta loppuun🤫
- Anonyymi00031
Ei mitään hyvää sanottavaa Tahkolasta. Ihan paska olematon firma.
- Anonyymi00032
Aivan kamala. Kaikki taloyhtiössä pilalla kun Tahkola aloitti.
- Anonyymi00033
Kerro seikkaperäisesti mitä meni pilalle..
- Anonyymi00034
Anonyymi00033 kirjoitti:
Kerro seikkaperäisesti mitä meni pilalle..
Tulimme siihen tulokseen että seikkaperäisesti: Kaikki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi352740Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs122527100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es372248Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks191850Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491504Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo351488- 381443
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241341- 241128
- 181063