Kaikella kunnioituksella Lenita toivon, että valitset jatkossa sanasi paremmin etkä puhu muiden naisten nimissä, kun et ole siihen lupaa kysynyt ja etkä saanut. Minä en ainakaan ole toivonut, että hän (Sanna Marin) olisi miehiä parempi. Ei se paremmuus ole sukupuolesta kiinni, Sanna riittää sellaisenaan kuin on kaikkine biletyksineen päivineen.
Lenita on taas antanut lausuntonsa, pääministerin biletys
Anonyymi
3
103
Vastaukset
- Anonyymi
Lenita on tehnyt suuren työn elämänsä aikana naisten oikeuksien parantamisessa. On varmasti joutunut aikoinaan taistelemaan ja osoittamaan pätevyytensä pärjätäkseen silloisessa miehisessä liike-elämässä. Lenita on tässä asiassa ihan oikeassa, koita kestää se.
- Anonyymi
lenita varmaan saa valtiolliset hautajaiset tykinlaukauksineen jotta kaikki tietävät että nyt se on loppu ja miehet saa taas laittaa valkoiset sukat rokseihinsa.
- Anonyymi
Se on vain niin että Lenita ei sinun mielipiteitäsi kysy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215404- 501421
- 11837
- 47809
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58798Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52787- 46782
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49776Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132765Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8754