Lenita on taas antanut lausuntonsa, pääministerin biletys

Anonyymi

Kaikella kunnioituksella Lenita toivon, että valitset jatkossa sanasi paremmin etkä puhu muiden naisten nimissä, kun et ole siihen lupaa kysynyt ja etkä saanut. Minä en ainakaan ole toivonut, että hän (Sanna Marin) olisi miehiä parempi. Ei se paremmuus ole sukupuolesta kiinni, Sanna riittää sellaisenaan kuin on kaikkine biletyksineen päivineen.

3

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lenita on tehnyt suuren työn elämänsä aikana naisten oikeuksien parantamisessa. On varmasti joutunut aikoinaan taistelemaan ja osoittamaan pätevyytensä pärjätäkseen silloisessa miehisessä liike-elämässä. Lenita on tässä asiassa ihan oikeassa, koita kestää se.

    • Anonyymi

      lenita varmaan saa valtiolliset hautajaiset tykinlaukauksineen jotta kaikki tietävät että nyt se on loppu ja miehet saa taas laittaa valkoiset sukat rokseihinsa.

    • Anonyymi

      Se on vain niin että Lenita ei sinun mielipiteitäsi kysy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1334
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1135
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1027
    4. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      861
    5. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      852
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      792
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      748
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      718
    Aihe