Janne Rysky Riiheläinen kirjoittaa 9.8.2022 julkaistussa YLE-kolumnissaan, että ensi talvena sähkölaskujen ja ruokakaupan kuittien loppusummat saattavat nousta hurjan korkealle. Mutta Riiheläisen mukaan kyseinen koettelemus on sen arvoista, sillä maksetaanhan siitä vapauden ja demokratian hintaa.
Riiheläinen yrittää myös pukea länsiliittouman eli transatlanttisen koalition maailman valtapyrkimykset, jotka kulminoituvat nyt Ukrainassa, jopa nostalgisen kansallisromanttisuuden ja siihen verhoutuvan isänmaallisuuden viittaan.
https://www.magneettimedia.com/isanmaallisuus-ei-tarkoita-elinkustannusten-nousun-hyvaksymista-eika-venajalle-vihamielisyytta/
Isänmaallisuus ei tarkoita elinkustannusten nousun hyväksymistä, eikä Venäjälle vihamielisyyttä
Anonyymi
4
429
Vastaukset
- Anonyymi
Asiaa kirjoittaa mutta ukko on ihan juopon näköinen.heppu vois ulkonäkönsä siistiä ja lopettaa juopottelun
- Anonyymi
Eihän tässä puhuta mitään ruskeasta talosta!
- Anonyymi
elinkustannukset Ruskeassa Talossa tarkoittavat "Leirihallinon Elimen" ylläpitoon kuluvia kustannuksia
- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624519KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623439Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582757- 1432676
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492644- 241913
- 241771
- 301646
- 1741610
- 421322