Totuus on että Marin saa naisena paljon anteeksi

Anonyymi

Muka Marinin ajojahdissa kyse naisvihasta. Päin vastoin, minä väitän että jos vaikka esimerkiksi Sipilä olisi bilettänyt noin ja hinkannut itseään vieraisiin nuoriin naisiin ja nuollut kaulaa, niin en millään voi uskoa että hänestä sanottaisiin "Antakaa Sipilän olla, hän vain pitää hauskaa!" Teuvo Hakkaraisesta puhumattakaan.
Mies olisi aivan hirveä sika. Joutuisi eroamaan välittömästi sekä vaadittaisiin linnaa ja vankeutta. Marinia kohdellaan silkkihansikkain ja hän saa paljon anteeksi, vaikka käytös ei todellakaan ole kunnioittavaa kansaa kohtaan eikä pääministerin arvovallan mukaista.

6

68

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulaiset juo piilossa ja salaa medialta.

      • Anonyymi

        huomasin!!


    • Anonyymi

      Suomessa naisilla on paljon enemmän oikeuksia kuin miehellä.

      Naisilta suvaitaan paljon enemmän.

      Miehillä se tila minkä puitteissa voi toimia on paljon pienempi.

      Kaikki muistaa millainen huuto nousi, kun Valtakunnan sovittelija lähetti feministinaiselle kikkelikortin :)

    • Anonyymi

      Mitäpä tapahtuisi jos Sipilä soittelisi aikuisviihdelinjoille ja vetäisi samalla käteen sekä huohottelisi puhelimeen? Todennäköisesti Sipilästä ei saisi puhua julkisuudessa yhtään mitään tai toimittajalle tulisi potkut.

      • Anonyymi

        Onko esimerkiksi pääministerin, vieläpä vanhoilliselle naimisissa olevalle ja julkisuudessa uskovaiseksi tunnetulle miespääministerille sopivaa soitella omalla nimellään ja omalla äänellään aikuisviihdelinjoille?

        Toisin kuin väitetään, niin pääministerin puhelinta ei ole vaikea seurata, kuunnella tai hakkeroida. Vielä vähemmän vaikeampaa on kuunnella ja hakkeroida aikuisviihdelinjoja.


    • Anonyymi

      Todella hyvä kirjoitus. Mutta mietippä Saarikkoa tai Sinnemäkeä Räsästä, touhuamassa kuten Marin? Ero olis tullut välittömästi.

      Mutta se voi johtua myös vastuullisemmista puolueista. Kertoo siis jotain sdp:stä että antavat yhensortin lutkan pysyä pääministerinö.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      48
      5699
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      323
      5517
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4701
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      70
      2535
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      9
      2196
    6. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      1988
    7. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      54
      1965
    8. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      36
      1894
    9. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      38
      1850
    10. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      84
      1762
    Aihe