Muka Marinin ajojahdissa kyse naisvihasta. Päin vastoin, minä väitän että jos vaikka esimerkiksi Sipilä olisi bilettänyt noin ja hinkannut itseään vieraisiin nuoriin naisiin ja nuollut kaulaa, niin en millään voi uskoa että hänestä sanottaisiin "Antakaa Sipilän olla, hän vain pitää hauskaa!" Teuvo Hakkaraisesta puhumattakaan.
Mies olisi aivan hirveä sika. Joutuisi eroamaan välittömästi sekä vaadittaisiin linnaa ja vankeutta. Marinia kohdellaan silkkihansikkain ja hän saa paljon anteeksi, vaikka käytös ei todellakaan ole kunnioittavaa kansaa kohtaan eikä pääministerin arvovallan mukaista.
Totuus on että Marin saa naisena paljon anteeksi
6
93
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kepulaiset juo piilossa ja salaa medialta.
- Anonyymi
huomasin!!
- Anonyymi
Suomessa naisilla on paljon enemmän oikeuksia kuin miehellä.
Naisilta suvaitaan paljon enemmän.
Miehillä se tila minkä puitteissa voi toimia on paljon pienempi.
Kaikki muistaa millainen huuto nousi, kun Valtakunnan sovittelija lähetti feministinaiselle kikkelikortin :) - Anonyymi
Mitäpä tapahtuisi jos Sipilä soittelisi aikuisviihdelinjoille ja vetäisi samalla käteen sekä huohottelisi puhelimeen? Todennäköisesti Sipilästä ei saisi puhua julkisuudessa yhtään mitään tai toimittajalle tulisi potkut.
- Anonyymi
Onko esimerkiksi pääministerin, vieläpä vanhoilliselle naimisissa olevalle ja julkisuudessa uskovaiseksi tunnetulle miespääministerille sopivaa soitella omalla nimellään ja omalla äänellään aikuisviihdelinjoille?
Toisin kuin väitetään, niin pääministerin puhelinta ei ole vaikea seurata, kuunnella tai hakkeroida. Vielä vähemmän vaikeampaa on kuunnella ja hakkeroida aikuisviihdelinjoja.
- Anonyymi
Todella hyvä kirjoitus. Mutta mietippä Saarikkoa tai Sinnemäkeä Räsästä, touhuamassa kuten Marin? Ero olis tullut välittömästi.
Mutta se voi johtua myös vastuullisemmista puolueista. Kertoo siis jotain sdp:stä että antavat yhensortin lutkan pysyä pääministerinö.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid122773En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene42559Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50505- 36502
Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi18485Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.101442Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33441- 34388
- 46373
Martina ja Muhis vaan ystäviä
Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä130372