Linnanjuhlat

Kaikki Suomen päätöksentekijät ja operatiivinen johto on tillintallin 7. päivä joulukuuta.

Miksi tämä sallitaan? Helppo päivä ryssälle marssia Suomen puolelle.
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ja mistä kohtaa ne marssii?

Äänestä
  • Juu, olemme tässä odotelleet yli 70-vuotta marssijoita. Ehkä marssi on ollut hidasta? Mutta Sanna Marin on nyt muuttamassa tätäkin juhlaa omantyylisekseen, joten odotamme innolla!

    Äänestä

  • Sieltä mistä silloinkin kun Marin juo muutaman sidukan tai kuoharilasillisen kaveriensa kanssa tanssiessaan tai muutaman lasillisen ravintolaruuan kanssa puna- tai valkoviiniä nauttiessaan.

    Äänestä

Saas nähdä osallistuvatko persut itsenäisyyspäivän jauhojengijuhliin vai toteuttavatko vallankaappauksen.

Äänestä
  • Nooo... Jos vallankaappaukseksi lasketaan persujen edellisvuosien känniset torikokoukset niin eiköhän vallankaappaus toteudu tänäkin vuonna ihan samanlaisena kuin edellisvuosinakin.

    Äänestä

Ei tässä maailmantilanteessa mitään linnanjuhlia järjestetä, ei suomella ole edes varaa sellaiseen.

Ei kellään muulla ole juhlatuulta kuin Sannalla, muut on aikuisia. No ei kaikki mut suurin osa ministereistä ja kansanedustajista elää arvolleen sopivaa elämää.

Äänestä
  • Minullakaan ei ole muna noussyt pystyyn enää 30 vuoteen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minullakaan ei ole muna noussyt pystyyn enää 30 vuoteen.

    👍👍

    Äänestä

en tiia saako aaneen sanoa mutta ensin linnaan sopuva ohjus jolla maan tarkeimmat ihmisetbpaivilta kerralla ja sitte onkin helppo nakki

Äänestä

Japanilaiset hyökkäävät seitsemäntenä päivänä. Salasana: Tora, tora, tora.

Äänestä

Kaikkea ne keksii hänen valkopesijät.

Äänestä

Aika säälittävää valkopesua jälleen kerran. Ottaapa tämä huumejuttu nyt koville. Naurattaa jo.

BileSannasta tehdään vapahtajaa, joka uhrautui meidän muiden bilehuumekäyttäjien puolesta. Kiitos Sanna!

Äänestä

Mene aloittaja itse pöpilään typeriä juuttunesi.

Äänestä

Esittääköhän Sanna kuuluisat muuvinsa Linnan parketilla ensi kerralla?

Äänestä

No tuosta on tuskin samanlaista vaaraa kuin pääministerin 3 päivän huumehuuruisista "ränneistä".

En oo koskaan nähny mitään videoita linnanjuhlista joissa päättäjät olisivat noin tolkuttomassa örvelökännissä kuin Sanna jauhojengivideoillaan.

Äänestä
  • Sieltähän on pitänyt poliisiautolla viedä välillä riitapukareitakin putkaan rauhoittumaan.

    Muutenkin kamalan näköistä katseltavaa, kun ylipainoiset pönöttäjät hikoilevat ja vetävät kaksin käsin veronmaksajien maksamaa simaa. Ilmainen viina ei sovi suomalaisille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sieltähän on pitänyt poliisiautolla viedä välillä riitapukareitakin putkaan rauhoittumaan.

    Muutenkin kamalan näköistä katseltavaa, kun ylipainoiset pönöttäjät hikoilevat ja vetävät kaksin käsin veronmaksajien maksamaa simaa. Ilmainen viina ei sovi suomalaisille.

    Sanna ilmaisen boolin äärellä ryystää kuin janoinen kameli keitaalla.

    Äänestä

Hölynpölyä.

Pääosa juhlijoista lähtee linnasta selvin päin.
Erikseen ovat tietyt julkimot ja muut kännikalat.
Ei niitä mihinkään tarvita.
Erityisen selvänä pysyttelee muuan nuori naispoliitikko,jonka nimeä en nyt juuri muista, kun sitä ei muutenkaan juuri julkisuudessa näy.

Äänestä

Miten niin?

Ei linnassa ole yhtään valmiustehtävässä olevaa rajavartijaa tai sotilasta.
Valmius pysyy normaalina.

Äänestä

Hyvä huomio. Älköön kukaan juoko jalkoja altaan.
Ei näistä eliitin kekkereistä, jotka veronmaksajat kustantavat, päästy vieläkään.
Veteraanit kahvitettiin etuajassa ja päävieraat bilettävät entiseen malliin 6.12 . Näitä bileitä ei energiakriisi ja sodan uhka/sota estä.

Äänestä

Miksi itsenäisyyspäivää vietetään kun ei ole itsenäisyyttäkään.

Äänestä
  • Jotta herrat saa juhlia.

    Äänestä

  • Se on itsenäisyyden muistopäivä. Suomen pettäjät siellä juhlii voittojaan.

    Äänestä

Pölyn laskeutuessa jatkot ,ja pileet jatkuu .

Äänestä

Sulle mulle juhlat . Mikä itsenäisyys mukamas , kun brysselin bubbelit määrää kaiken buudeleiden kanssa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki Suomen päätöksentekijät ja operatiivinen johto on tillintallin 7. päivä joulukuuta.

Miksi tämä sallitaan? Helppo päivä ryssälle marssia Suomen puolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu