Ukrainan ja Venäjän kansan puolesta taistelevat Venäjän partisaanit ovat aloittaneet attentaatit sodan pääpiruja vastaan. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009019054.html
Venäjälle ei tarvitse hyökätä koko armeijan voimalla. Päärikollisten taistelutahdon murentaminen täsmäiskuilla on toinen keino.
Sodan uusi sivu
4
216
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se mikään attentaatti ollut! Aivan tavallinen hallinnollisia tehtävänmuutoksia koskeva erikoisoperaatio.
- Anonyymi
Tällaista nyt sattuu. https://www.youtube.com/watch?v=aBK4ngEDbX0
- Anonyymi
Venäläistä demokratiaa. Hoidetaan vastustajat, ja kilpailijat pois myrkyillä, aseilla, ikkunasta tippumisilla, tai sydänhohtauksilla, joita ei sen paremmin tutkita, kun hautaan pistetään.
- Anonyymi
Putin ideologiaan kuuluu, että lopulta koko Eurooppa olisi venäläisen näppien alla. Heillä kun on tarjottavanaan jotain täysin ylivertaista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189