Ovien paiskominem

Onko ovi kerrostalossa laitettava apinan raivolla kiinni?
Läimitään niin että joka asumuksessa tärähtää kunnolla.
Ollaan kuitenkin aikuisia ja otetaan toiset huomioon.
1778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ovatko ihmiset niin ahdistuneita , etteivät osaa laittaa ovea kiinni kuin paiskomalla. Olen tätä pohtinut.

Äänestä
  • Ihmiset purkaa hermojaan paistimalla ovia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihmiset purkaa hermojaan paistimalla ovia.

    Yrittääkö ne tuulettaa viljelyksiä muttei aika riitä.

    Äänestä

Voihan ovi vahingossa paiskautua kiinni paineen takia jos vaikka esim, parvekkeen ovi auki mutta toki joillakin voi ola tyyli paiskoa ovia.

Äänestä

Esmes jos ihmis-oletettu on asunut ikänsä lehmänlanta majassa ja tuodaan charter lennolla keskelle urbaania yhteiskuntaa niin pelkästään ovikin voi olla käsittämätön ihme, saatika sen käyttö !

Äänestä
  • Veikkaan että asia on juuri päinvastoin, kaiken saanu pullamössö kaupunkilainen, joka ei edes kananmunia osaa keittää, mitenkä tältä voisi edellyttää että osaisi saattaa ovenkiinni.

    Äänestä

Ovet saa häädössä lukkoon niin ei paiskota 🤣

Äänestä

ÄO alle 20.

Äänestä

Mulla ainakin jos parekkeen ovi on auki niin siitä syntyy jonkilainen vetvoima tai ilmavirtaus joka paiskaisee oven kiinni.

Äänestä

käräjätörmäs ainakin joku paiskoo ovia.ja aloittaa juokseen kämpässään joka ilta 22-24 aikoihin tai myöhemmin miksei mene ulos sielä piisaa tietä mitä juosta .sais tavalliset ihmiset nukkua.4 e talo.

Äänestä
  • Minulla on samanlainen naapuri? Aamulla nukkuu 12.00 asti ja illalla 23.00 alkaa askareet, ei vahingossakaan saa mitään aikaiseksi koko päivänä, nuori mies on, eikä varmaan töissä? Luulisi pesevän edes pyykkinsä arkena, niin mikä helvetti on, että ne pestään lauantai tai sunnuntai iltana klo.22.00 ja sitten aletaan paiskoa ovia ja juosta alakerran ovia paiskomassa yöllä 1.30 asti. Onkohan ihmiset niin köyhiä, ettei niillä ole, kuin yhdet vaatteet ja ne pestään, kun ei enään mennä ennen maanantai aamua ulos? Vanha sanontahan on, että: lauantaina laiskat virkoaa ja lauantai iltana laiskimmatkin , sunnuntaina surkeimmat .

    Äänestä

Samaa voi verrata liikenteeseen. Aika monella tuntuu olevan rattiraivoa

Äänestä

Ne on kommunisteja jotka paiskoo ovia.

Äänestä
  • Eivät ole itse maksaneet asunnosta mitään .

    Äänestä

Muuttakaa metsään telttaan.

Äänestä

Juu, ei ihmiset ehdi rasvata/huoltaa lukkoja, kun on niiiiiin kiire. Täytyy paiskoa, että ovi menee kiinni.

Äänestä

Kenenkään ei pidä asua kerrostalossa hyi hemmetti! Ihmisarvoista elämää omakotitalossa 2500m3 tontti minimi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko ovi kerrostalossa laitettava apinan raivolla kiinni?
Läimitään niin että joka asumuksessa tärähtää kunnolla.
Ollaan kuitenkin aikuisia ja otetaan toiset huomioon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu