Onhan Sanna Marin pitkän linjan poliitikko, nuorisojärjestössä, opiskelijajäejestössä, kansainvälisissä järjestöissä ja kunnallispolitiikassa kannuksensa hankkinut. Toiminut myös Tampereen kaupunginvaltuuston puheenjohtajana. Valittu SDP:n eniten henkilökahtaisia ääniä saaneena eduskuntaan vuonna 2019 eli edellisissä vaaleissa. Koulutukseltaan erityisen sopiva politiikkaan, johtamisa- ja hallintotieteiden laitokselta paperinsa saanut.
Vakaumukseltaan llänsimaisen demokratian kannattaja. Arvoina ovat vapaus, veljeys ja tasa-arvo. Perhetaustaltaan vaatimattomista oloista, sateenkaariperheestä. Suomessa tämä on mahdollista! Ollaan siitä ylpeitä.
Se, että pitää hauskaa kavereitten kanssa, juo, juhlii ja tanssii, ei ole mitenkään paheksuttavaa. Ainoa mitä paheksun, on julkaisijoitten ilkeys ja sensaationhaku. Mutta kai jotkut riipii rahaa sieltä mistä sitä vaan voi saada? Ei kai ketään kiinnosta Tuksun toilailut for ever?
Marinille taas sulka hattuun!
18
101
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan se toki Sannalle iso saavutus että saa huumetestistä negatiivisen! Tosin kyllä sylkitestistä joka näyttää vain muutaman viimeisen päivän huumeenkäytön.
On kuitenkin kova juttu että on onnistunut olemaan ilman huumeita ainakin 4 päivää! Kyllä tuosta SDPssä pitäis saada jo mitali! On luultavasti suurinta mitä Sanna on koko hallitusuransa aikana saanut aikaan! :DDD- Anonyymi
Koronakriisi, sote ja Natohakemus. Oletko lukenut muutakin kuin Seiska -lehteä
- Anonyymi
Mitäs Purra, paitsi irvistelyä? Entäs noi ääriliikkeet? Anosta ei ole kuulunut mitää sen jälkeen kun sen leijonan piti tulla poltamaan koko eduskunta?
Hallitus teki sote-ratkaisun, hoitaa koronakriisiä ja reagoi nopeasti Suomen turvallisuuspoliitisen tilanteen muuttumiseen. Tykkään. - Anonyymi
Jos lukee vain Seiskaa, kokonaiskuva Suomen asemasta maailmassa, geopoliittisesta ja muusta sekä osana kansaivnvälistä yhteisöä saattaa jäädä 'ohueksi'.
Afrikastakin muistamme että Sofian isä asuu siellä.
- Anonyymi
Moka mikä moka. Liika luottavaisuus. Silti. Ei rikollista toimintaa, ei korruptiota, ei kansanmurhaa, ei hyökkäyssotaa, ei kansalaisten pakkosiirtoa, ei kiduttamista eikä tappamista.
Meillä on hyvin.
Naapurissa ei ole. - Anonyymi
Naiset nyt vaan on se kauniimpi sukupuoli:-) Ei tartte kadehtia. Kyllä miehillekin on käyttöä.
- Anonyymi
Hienoa, että media saa itse kehua itseään, miten hyvin hoitivat uustisoinnin. Minäkin menen huomenna kehumaan johtajalle, miten helvetin hyvä työntekijä minä olen, kun olen itse tutkinut ja on saatava palkankorotus.
- Anonyymi
Kaikki saa kehua itseään. Myös sinä. Jos teet hyvin, sulle kuuluu palkankorotus. Ja toki kaikille niille, jotka tekevät yhtä hyvin.
- Anonyymi
Kansainvälisestikin arvostettu naisten, vapauden ja tasa-arvon puolustaja! Hyvä , Tampereen plikat. Ei olleet esiäitimme turhaan lakkovahteina!
- Anonyymi
Ihmiset saa pitää hauskaa, myös Suomessa!
- Anonyymi
takavuosien bimbot ei ollu mitään tähän nimboon verrattuna, viihdearvo on huikee.
Sanna älä vaan lopeta 🤭- Anonyymi
Myös kansainväliset ja kansalliset meriitit politiikassa!
- Anonyymi
Some on sellainen platform, että siellä tulee ja menee. Todellisuus on rajan takana, demokratian uhkana. Silloin ei vinguta johtajan juhlimisesta.
- Anonyymi
Nii, ei sanota mitään, hengenmenon uhalla.
- Anonyymi
Oikeasti? Minustakin tuo biletyksen julkaiseminen oli moka, koska Marin luotti kuvaajiin. Sinisilmäinen untuvikko someviidakossa.
- Anonyymi
miksi ei kukaan kysy marinilta, kuka nämä jauhojenkin biletykset on maksanut,ja onko maksamiseen käytetty vain eruskunnan luottokorttia,aika härskistihän santtu luottokorttia on käyttänyt, kun on sillä maksanut perheet ruuatkin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?56849- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255683Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10680Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58644Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol72609