Sattuuko kukaan olemaan enemmän kärryillä tuo nEspoon Leppävaarassa sijaitsevan ruokamarketin nimeltä Sun Market taustoista? Siinä Läkkitorilla.
Huomio on alueella kiinnittänyt monen silmään siksi, että heidän asiakaskuntansa ei näköjään ymmärrä perus liikennemerkkejä, tai tieliikennelakia. Ajetaan kävelyteitä pitkin autolla torin keskelle pääoven eteen. Tämä on enemmän sääntö kuin poikkeus.
Jos huomauttaa, olet rasisti, ja syynä on että lapsi kyydissä, ei voi jättää kauemmaksi. On meillä muillakin lapsia, mutta parkkihallin tai parkkipaikan käyttö ei ole ylitsepääsemättömän vaikeaa. Espoon Läkkitorista on tullut holtiton paikka.
Leppävaaran Sun Market
4
4161
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on oikein vanhan ajan Lähi-Idän meiningillä toimiva kauppa. Lihat tuodaan sisään kuormalavan päällä isossa peltilaatikossa, etupäässä kokonaisia lampaan puolikkaita. Miehet kantavat ruhot olallaan lihatiskin taakse. Siellä lihamestari kirveineen alkaa hakata lampaanruhosta myytäviä kappaleita irti.
Nuo jakeluautojen luvat olla tilapäisesti jalkakäytävällä lastin purkamisen ajaksi, ne otetaan tuossa liikkeessä aika lunkisti ja suurpiirteisesti. Poliisi ei aio eikä uskalla sormellakaan puuttua mihinkään kävelyteillä ajamisiin. Siksi ettei rasismi. - Anonyymi
Lian siisti elämää ei parantaa oloa ollenkaan. pahat bakterit antaa mahdollisuuksen paranta vastuuskykyä. (mielipiteeni!)
- Anonyymi
Missä matu, siellä ongelma.
- Anonyymi
Matujen lihakaupoista ja elintarvikeliikkeistä ostetut syötävät antaa parhaat vastustuskyvyt monille taudeille.
Lampaanruhoissa kauppaan tulevat kärpäset toukkineen ovat ihmiselle vaarattomia. Silti niiden säännöllinen syönti antaa vastustuskykyä monia eteläisiä loistauteja vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469