Kulkeeko Seinäjoelta Ilmajoelle busseja hyvin työmatkoja ajatellen? Olisi työ tarjolla,mutta en löydä bussi aikatauluja.
Joukkoliikenne ilmajoelle
6
162
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu vähä, mihin päin Sjokia ja mitkä työajat. Matkahuollon sivuilta löytyy aikataulut
- Anonyymi
Osta sähköauto, Sanna ja vihreät takaa 30-vuoden lainan.
- Anonyymi
Lainan lyhennys vain 600e kuukaudessa, tähän kannattaa tarttua.
- Anonyymi
Seinäjoella ja Ilmajoella todella surkea julkinen liikenne .kyllä ois hyvä kun pääsis bussilla kulkemaan.nyt joka talon pihassa 3-4autoa ja autossa aika usein 1ihminen ,ja järkyt ruuhkat iltapäivällä.
- Anonyymi
Oon kulkenut töissä kymmeniä vuosia kaupungissa, ikinä en oo ajanut ruuhkassa ? Julkisella pääsee keskustaan, mutta ei teollisuusalueelle ym.
- Anonyymi
Ei täällä ole ruuhkia. Käykää Kehäkolmosen sisäpuolella katsomassa, niin tiedätte mitä tarkoittaa ruuhka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348297Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452652Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339