Pääministeri vaihtoon

Anonyymi

Eiköhän tässä ole jo tarpeeksi, uskottavuus mennyt jo täysin. Ja näkee kyllä, että ei voi enää hyvin. Nyt vaan ministeriys kierrätykseen ja joku muu tilalle, tälle touhulle nauraa jo harakatkin, tuo asema on instituutio ja vaatii tietyn tason käyttäytymistä.

Vähemmästäkin on ministereitä ym vaihdettu ja vaihtunut, eikä siinä ole mitään pahaa.

Kyse ei myöskään ole millään tavalla iästä ja sukupuolesta tai ihon väristä tms. Kyse on ihan vaan toiminnasta. Jos kohta mitään niin tämä on vain osoittanut kaikille nillittäjille ja varsinkin nuorisolle/feministeille, että ei sillä ole mitään väliä kuka siellä on noin fyysisesti tai ulkoiselta habitukseltaan/mitä jalkojen välissä on/miltä pigmentti näyttää, samanlaista toilailua tai pätevää toimintaa se voi olla riippumatta mistään.

Tämä henkilö on nyt nähty ja kokeillut tuossa toimessa, pallo on aika hukassa ei oo mitään eroa muihin toheltajiin, siispä vaihtoon.

Käsittämätöntä, että tälläinen saa jatkua, ja ettei itse ymmärrä jo lähteä, laittaa paikkaan vaihtoon.

0

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mieleni harhailee sinussa

        Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
        Tunteet
        21
        5404
      2. Taposta murhaksi

        Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
        Kajaani
        50
        1421
      3. Grilli lopettaa?

        Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
        Suomussalmi
        11
        837
      4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

        Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
        Ikävä
        47
        809
      5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

        Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
        Ikävä
        58
        798
      6. Mitä teet nainen

        Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
        Ikävä
        52
        787
      7. Pitääkö luovuttaa?

        Sano nyt edes jotain 👾
        Ikävä
        46
        782
      8. Mitä vastaisit

        Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
        Ikävä
        49
        776
      9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

        Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
        Kotimaiset julkkisjuorut
        132
        765
      10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

        JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
        Maajussille morsian
        8
        754
      Aihe