Ruotsalainen naisministeri kuoli saamiinsa vammoihin

Anonyymi

Moni nykynuori tuskin tietää tai muistaa tätä tapausta.

Ruotsalainen naisministeri oli mennyt vaateostoksille ystävättärensä kanssa. Kyseinen ministeri ei missään tapauksessa halunnut käyttää turvamiestä.

Maahanmuutajataustainen nuori mies oli tunnistanut ministerin kadulla, katsonut mihin menee, sen jälkeen kävi ostamassa tai pöllimässä kadun toiselta puolella sijaitsevasta rautakaupasta Moran ja paineli tavarataloon ministerin perässä ja puukotti vatsaan. Ministeriä ei saatu pelastettua.

Tämän takia nykymaailmassa ministerien ei kannata hengailla missään julkisissa paikoissa ellei turvallisuutta voida taata. Tai sitten ottaa tietoisen riskin ja luottaa sokeasti tuuriinsa. Pelätä ei tarvitse, mutta järkeä tulee käyttää.


Lue täältä lisää
https://fi.wikipedia.org/wiki/Anna_Lindhin_murha

15

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomalaisten ministereiden ei todellakaan tarvitse pelätä väkivaltaa ainakaan matujen osalta.

      • Anonyymi

        No entä se Turun tapaus jota oltiin käännyttämässä, että kun ei tehdä heille epäedullisia päätöksiä, niin ollaan turvassa? Sit ei oo ihme että ne niitä paapookin.


    • Anonyymi

      Demari Palme ammuttiin myös. Kukahan ampui?

      • Anonyymi

        Ei ole kukaan epäillyt paikalle jäänyttä nuorta, ala-ikäistä tyttöä? Osaahan ne alaikäisetkin ampua.


      • Anonyymi

        Lisbet


    • Anonyymi

      Saihan Sipiläkin turpaansa, eduskuntatalon edessä. on teillä heikot tiedot.

      • Anonyymi

        Olisi edes lyönyt kunnolla.


      • Anonyymi

        Joku tönäisi...
        Minuakin on tönäisty...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisi edes lyönyt kunnolla.

        Löihän se,Sipilä sanoi poliisille että turpaan tuli ja kunolla.


      • Anonyymi

        Just sen takia turvamies pitää olla, ministerit harvoin omaa omaa tahtoa, ei ministerit yksin päätöksiä tee, eliitti valtioita johtaa, raha määrää ei poliitikot, joten turpaan voi tulla täysin syyttä.


      • Anonyymi

        Vakoojaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Löihän se,Sipilä sanoi poliisille että turpaan tuli ja kunolla.

        Etkö muista millaiseen häpeään Sipilä joutui? Hän sanoi juuri tuon, että ihan kunnolla lyötiin ja sitten levisi video joka nolasi Sipilän. Ei ainuttakaan lyöntiä, vain yksi tuuppaus.


    • Anonyymi

      Tämäkin hirvittävä murha tapahtui maahanmuuttajan toimesta..

      • Anonyymi

        Ei sillä ole nyt väliä kuka teki, vaan se että ministerille oli tarjottu turvamies mukaan, mutta oli sitä mieltä, että ruotsin kansalaisiin pitää voida luottaa, ei pidä, avohoitopotilaita on enemmän kuin tarpeeksi.


    • Anonyymi

      Useimmat suomalaiset eivät ole.ministereitä, ei kannata olla ministeri.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      200
      5199
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4974
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      4368
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2007
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1751
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      68
      1589
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      11
      1382
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1255
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1075
    Aihe