Hyvin taas hoidettu, Sanna. Voisit pakata kimpsut ja kampsut ja hipsiä kotiin. Politiikka ei ole sinun alaasi. Ryhdy vaikka tiktok-influensseriksi.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009027220.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009027220.html
Vastaukset 18
Vanhimmat
Aika osuvasti sanottu
Marin (sd) perui vikonlopulle 6.-7. elokuuta lomansa purkaen sijaisjärjestelyt – ja lähti bilettämään. Hoiteli Ruisrockista Uniper-asioita.
Täyttä porvarituubaa ketjun aloitus öyhääminen.
Valehtelee palstaporvari joutavassa jaarituksessaan.
Kalliimmaksi saattaa Tuppuraisen toiminta tulla Naton suhteen.
Antti Rinne/ Tytti Tuppurainen (SDP) ovat puheillaan ja teoillaan suututtaneet Unkarin, jossa myös tavalliset ihmiset ovat käärmeissään Suomen demareilla näiden paasatessa SDP:n moraali- ja demokratianäkemystä Unkarille ja levittäessä unkarilaisia loukkaavaa vasemmistopropagandaa.
Demarien kivi kengässä on mm. se, että Unkarin perustuslaissa sanotaan Unkarin olevan kristillinen maa.
Piste i:n päälle on ministeri Tytti Tuppuraisen (SDP) EU- tukien jäädyttämisen innokas ajaminen, mikä iskee tavallisen unkarilaisen arkeen.
Turha on odottaa myötätuntoa Unkarin parlamentissa Suomen natohakemuksen ratifioinnille?
Valehtelee ryssäntrolli öyhötyksessään. Diktaattori Orban yrittää kiillottaa kilpeään unkarilaisten silmissä jotka ovat kyllästyneet Orbanin katteettomiin lupauksiin Fides -puolueineen. Diktaattori Viktor Orban on diktaattori Putinin sylikoira. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009425961.html
Onneton porvariprovo jälleen kerran ketjun aloituksessa. Unipersopan keitti aikoinaan jo kepu Sipilän porvarihallitus eli kepu, kokoomus ja PS.
POLITIIKKA EI OLE SANNA MARININ ALAA, EI SITTEN TODELLAKAAN OLE. SE ON NÄHTY JO MONEEN KERTAAN JA KOETTU KARMIVALLA TAVALLA JA VIELÄ PAHEMPAA ON ODOTETTAVISSA, PAHIMPAA ON SYYTÄ PELÄTÄ, NIINHÄ SITÄ ANOTAAN. VARAUTUA.
MITÄ NOPEAMMIN SANNA MARININ KAMPSUT PAKKAA JA LÄHTEE KOTIIN, SITÄ PAREMMIN SUOMI PELASTUU, SE ON VÄLTTÄMÄTÖNTÄ.
TIKTAAKTOREILLE SUOMESSA ON NOLLA TOLERANSSI.
Miksi huudat? Emme ole kuuroja.
Omiensa joukossa Sanna olisi ollut punakaartin naiskomppaniassa: tuima katse, saapashousut, saappaat, lippalakki, rotanhäntäkivääri ja viinapullo.
Orpolla olisi silloin ollut orpo olo Sannan edessä.
Eihän Marin nyt tiedä - osaa yhtään mitään .
Ihan selvää paikallispoliitikkotasoa eikä sielläkään milläänlailla pätevä .
Älä ota enää kiljua. Mene maate.
SANNA MARIN KUITTAA BILETYKSELLÄ MILJARDI TAPPIOT.
TIMO SOINKIN SANOI, ETTÄ RAHAT MENI, MUTTA HENKI JÄI, KUN PERSUISTA HEITTIVÄT MENEMÄÄN.
Olet vaan kateellinen Sannan 15000€ kuukausi palkalle ja julkisuuden kerma ystäville. Tavis jokinorsut eivät kelpaa maahanmuuttajillekaan, vaan ainoastaan ylipainoisille alkoholisti persu äijille.
Onneksi tässä Fortum-Uniper tapauksessa menetettiin vain miljardeja eikä sentään miljoonia euroja.
uyy
uip .