PÄÄMINISTERI MARIN ON TÄYDELLINEN TURHAKE

Anonyymi

Tuo henkilö on täydellinen turhake. On kyvytön ja osaamaton hoitamaan vaativaa tehtävää. Nopeasti pitäisi laittaa pois tuolta pakalta ja osaava henkilö hoitamaan tehtäviä. Suomi on pahassa tilassa ja pahemmaksi menee päivä päivältä. Marinilla on vakava henkilokohtainen ongelma joka ei aivan heti korjaannu jos koskaan ja se on juuri sitä laatua mitä se on jo ollut pitkään ja josta tiedot on kuvineen ja kirjoituksineen tullut julkisuuteen. Nyt pitäisi valtakunnan eri tahot olla hereillä ja toimia heti.

6

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin on hyvä esiintymään ja esittämään demari avustajien kirjoittamaa tekstiä ja houkuttelemaan ulkoisella olemuksellaan nuoria puolueen tukijoiksi. Todellisuudessa hän ei ole mikään järjenjättiläinen. Hyvällä ulkolukutaidolla pärjää ja maisterin paperit on helppo nakki kenelle vain.
      Sanna Marinin todellinen luonne on tuo mikä näissä kännivideoissa näkyy.

    • Anonyymi

      Bile-Sannan oma elämä ei ole hallinnassa. Miten hän sitten kykenee pääministeriksi, ei mitenkään!

    • Anonyymi

      Marin ja Touko Aalto ovat samanlaisia intohimoisia bilettäjä.
      Baila Baila on Suomen uusi kansallislaulu.

    • Anonyymi

      Sellainen pieni yksityiskohta, että kokoomuksesta ja perussuomalaisista ei löydy yhtään pätevää ihmistä pääministeriksi tai ministeriksi.

      • Anonyymi

        No jo on väite. Molemmista puolueista löytyy valtionhallinnon osaamisen huippuja ja samalla kokeneita sellaisia. Myös kansainvälisesti verkottuneita.
        Sen sijaan demareilla ja vasemmistolla omien osaajien ruuhka on keskinkertaisuuksien kokoontumisajoissa.


      • Anonyymi

        Vihr. vas. ja kok. ja rkp:stä kyllä löytyy fiksuja henkilöitä. Demareita ei uskalla enää äänestää, he antavat kuitenkin bimbo-Sannalle jonkun hyvän viran. Hyväksyväthän he Sannan toilailut ja järjestävät itkuesityksiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      31
      8002
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      143
      4853
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      77
      4713
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3642
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      80
      3388
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      45
      3220
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2794
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      32
      2651
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      31
      2517
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2503
    Aihe