Tuo henkilö on täydellinen turhake. On kyvytön ja osaamaton hoitamaan vaativaa tehtävää. Nopeasti pitäisi laittaa pois tuolta pakalta ja osaava henkilö hoitamaan tehtäviä. Suomi on pahassa tilassa ja pahemmaksi menee päivä päivältä. Marinilla on vakava henkilokohtainen ongelma joka ei aivan heti korjaannu jos koskaan ja se on juuri sitä laatua mitä se on jo ollut pitkään ja josta tiedot on kuvineen ja kirjoituksineen tullut julkisuuteen. Nyt pitäisi valtakunnan eri tahot olla hereillä ja toimia heti.
PÄÄMINISTERI MARIN ON TÄYDELLINEN TURHAKE
6
134
Vastaukset
- Anonyymi
Marin on hyvä esiintymään ja esittämään demari avustajien kirjoittamaa tekstiä ja houkuttelemaan ulkoisella olemuksellaan nuoria puolueen tukijoiksi. Todellisuudessa hän ei ole mikään järjenjättiläinen. Hyvällä ulkolukutaidolla pärjää ja maisterin paperit on helppo nakki kenelle vain.
Sanna Marinin todellinen luonne on tuo mikä näissä kännivideoissa näkyy. - Anonyymi
Bile-Sannan oma elämä ei ole hallinnassa. Miten hän sitten kykenee pääministeriksi, ei mitenkään!
- Anonyymi
Marin ja Touko Aalto ovat samanlaisia intohimoisia bilettäjä.
Baila Baila on Suomen uusi kansallislaulu. - Anonyymi
Sellainen pieni yksityiskohta, että kokoomuksesta ja perussuomalaisista ei löydy yhtään pätevää ihmistä pääministeriksi tai ministeriksi.
- Anonyymi
No jo on väite. Molemmista puolueista löytyy valtionhallinnon osaamisen huippuja ja samalla kokeneita sellaisia. Myös kansainvälisesti verkottuneita.
Sen sijaan demareilla ja vasemmistolla omien osaajien ruuhka on keskinkertaisuuksien kokoontumisajoissa. - Anonyymi
Vihr. vas. ja kok. ja rkp:stä kyllä löytyy fiksuja henkilöitä. Demareita ei uskalla enää äänestää, he antavat kuitenkin bimbo-Sannalle jonkun hyvän viran. Hyväksyväthän he Sannan toilailut ja järjestävät itkuesityksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1402806Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2692473Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351452- 1211182
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131012Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297877