Haluaisitko juhlia Timo Soinin kanssa Wappua?

ja lauleskella karaokessa JVG:n biisiä repeatilla.
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Timo muistuttaa wappupalloa.

Äänestä

....takapenkillä jatku (audin).

Äänestä

Minä viettäisin mielelläni vappua Soinin kanssa. Saunotaan ja ahmitaan rasvaista grillimakkaraa ja päälle oikein A-olutta. Tyhjennetään pari konjakkipulloa ja aamuyöstä hoilataan vaikka Eldankan jäätä ja muita isänmaallista viisua, että järven pinnalta kuuluu kymmenen kilometrin päähän. Vappupäivänä puolelta päivin aloitetaan keppnalla korjaussarja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja lauleskella karaokessa JVG:n biisiä repeatilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu