Erikoislääkäri Mikko Paunio luopui SDP:n jäsenkirjasta, liittyi persuihin

Anonyymi

Paunio oli SDP:n jäsen vuodesta 1977 alkaen, mutta sitten hänelle riitti. Sanoo syyksi demareiden omaksuman linjan siitä, että valkoinen heteromies on kaikkeen syyllinen.

"Paunio moittii kirjoituksessaan SDP:n omaksuneen äärivasemmistolainen opin, jonka mukaan valkoinen heteroseksuaalinen mies on syyllinen kaikkeen maailmassa esiintyvään yhteiskunnalliseen epäoikeudenmukaisuuteen ja sortoon."

Paunio on Helsingin yliopistosta valmistunut terveydenhuollon erikoislääkäri, joka on työskennellyt seuraavien instituutioiden palveluksessa: Helsingin yliopisto, John Hopkins Bloomberg School of Public Health, sosiaali- ja terveysministeriö, Euroopan Unionin komissio ja Maailmanpankki. Pauniolla on Helsingin yliopiston yleisen epidemiologian dosentuuri.

Koulutettu mies siis.

27

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sieltä niitä demareista lipuu persuihin.

      • Anonyymi

        Ja sehän punikkeja veetuttaa.


      • Anonyymi

        Varsinkin nyt.


    • Anonyymi

      Molempien puolueiden keskimääräinen älykkyysosamäärä nousi.

      • Anonyymi

        Näin kävi.


    • Anonyymi

      Tutustupa PS:n kansanedustajien koulutuspohjiin. Monilla akateeminen loppututkinto. Sinulla kun ei ole koskaan mihinkään kuin mutu- tuntuma, lätkit typeriä valheitasi tulemaan. osoittaa vain oman alhaisen ÄO:si. Eihän Viherpunavasemmistolainen koskaan saa syntymään mitään viisasta, kaikki on peräpäästä lähtöisin ja vielä syvältä kun ei muuhun kykene.

      • Anonyymi

        Kestä nyt puhut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kestä nyt puhut?

        Esim. Lulu Ranne.


    • Anonyymi

      Hei vihervasemmistolaiset, nyt puhaltamaan tuulimyllyihin.
      Se lämmittää ja alentaa energian hintaa.

      • Anonyymi

        Hyvä idea.


    • Anonyymi

      Olipa vanha uutinen.

      Helmikuu 15, 2021

      • Anonyymi

        No jos vertaa niihin uutisiin mitä vassut Halla-ahosta kirjoittaa niin tämähän oli suorastaan uunituore!


    • Anonyymi

      Paunio on kovasti huolehtinut lepakkojen kärsimyksistä tuulivoimaloiden lähellä....barotraumoja havainnut :D

      • Anonyymi

        On pistänyt viherhörhöjä halvalla.


    • Anonyymi

      Näitä on varmasti paljon,meedia vaikenee tietysti.

    • Anonyymi

      SDP:ssä ei lääkäreitä tarvita, ne vain pyrkivät rikastumaan sairauksien kustannuksella.

      SDP:n johtama hallitus hoiti koronaepidemian hienostin ilman lääkärien valeasiantuntemusta ( hallinto-ja valtiotieteellisin periaattein ).
      Mm. syöpäpotilaiden tutkimuksesta saatiin hienosti siirrettyä laboratoriokapasiteettia koronatestaukseen, jolloin testaukset pysyivät omissa SDP:n käsissä ja tuli jopa säästöä kalliiden kirurgisten syöpäoperaatioiden jäädessä pois.

      • Anonyymi

        Kerro lisää, oletko terveydenhuollon hallinnon ammattilainen kun tuollaista "tietoa" omaat?

        Miten testaukset tuolla keinolla pysyvät SDP:n omissa käsissä?

        Vai puhutko vaan paksaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerro lisää, oletko terveydenhuollon hallinnon ammattilainen kun tuollaista "tietoa" omaat?

        Miten testaukset tuolla keinolla pysyvät SDP:n omissa käsissä?

        Vai puhutko vaan paksaa?

        Soteministeri Linden sanoi, että viime vuonna todettiin 20% vähemmän melanoomaa eli ihon syöpää. Jossain ne syövät ovat toteamattomina ja edelleen kasvavina.
        Labroissa niitä ei ole tutkittu eikä todettu.
        Labroissa on tutkittu kyllä koronaa lisäämättä henkilökuntaa ja välineitä. Litran astiaan mahtuu vain litra..

        Soteministeri Krista Kiurun ( SDP ) alainen STM:n kansliapäälikkö Kirsi Varhila ( SDP ) sanoi, että testaukset halutaan pitää omissa käsissä.
        Yksityistä ei SDP:n yhteiskunnallistavan ideologian mukaan huolittu mukaan testaukseen vaan pidettiin SDP:n ( ideologisissa ) omissa käsisdä.

        Ne 20% tulevat maksamaan vielä kovan hinnan SDP:n yhteiskunnallistavasta ideologiasa. Sitten on vielä kaikki muut syövät ja muut vakavat labrassa toteamattomat etenevät sairaudet.

        Kansliapäälikkö, valt.maist., pääsi terveysjohtajaksi Satakuntaan ja sai roiman palkan korotuksen ( nyt 17000 euroa per kk ). Samoihin aikoihin Fortumin johtajallekin maksettiin ekstraa tuloksesta vaikkei hän saanutkaan yhtään syöpää estettyä ilmitulemasta kuten STM.
        Mutta entä ne 20% ???


    • Anonyymi

      Onnea persut!

      Molemmissa puolueissa keskimääräinen älykkyys lisääntyi.

    • Anonyymi

      Demuista käy kova virta muihin puolueisiin. Kokkareet väsää seuraavan hallituksen ja siihen ei demut kuulu.

      • Anonyymi

        Aivan, demarit menee suosion huipulla oppositioon kasvamaan korkoa. Samoin kepu.

        Odottakaapa vaan persut ja kokoomus tulevaa oppositiopolitiikkaa hähhähhhäää....


    • Anonyymi

      Hän koki heräämisen. Näki kuinka pimeä on vasemmiston ihminen.

      • Anonyymi

        Ja kuinka valtavan ristiriitainen on vasuri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja kuinka valtavan ristiriitainen on vasuri.

        Sama juttu Anni Molarin kohdalla. Hän sai kylläkseen vihreiden valheellisuudesta. Se on jotain aivan käsittämätöntä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama juttu Anni Molarin kohdalla. Hän sai kylläkseen vihreiden valheellisuudesta. Se on jotain aivan käsittämätöntä.

        Anni Molari (ent. Koponen) kritisoi blogissaan vihervassujen intersektionaalisuutta jonka hän sanoo olevan rasistinen uhrikultti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Anni Molari (ent. Koponen) kritisoi blogissaan vihervassujen intersektionaalisuutta jonka hän sanoo olevan rasistinen uhrikultti.

        Sitä se todella on.


    • Anonyymi

      Tervettä meininkiä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      63
      5608
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4237
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2916
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      155
      2193
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1926
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      128
      1760
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1377
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      68
      1154
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1136
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      77
      988
    Aihe