Ymmärtääkö joku tämän.

Eurooppa tulessa , USA nauraa selän takana. ....
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tietenkin. Se on selkeää kielikuvaa. Mikä on vaikeaa?

Äänestä

Eurooppa taantumassa savupirttien aikaan.
Usasta en tiedä, paitsi siellä on Homer Simpsonin isä pressana.

Äänestä

Tämä onkin jenkkien tahto. 90-luvun jälkeen hyökänneet 27 maahan.
Jenkit haluavat Euroopan alusmaakseen, jota se on ollutkin toisen maailman sodan jälkeen. Jenkit määräävät nytkin, miten Euroopan tulee suhtautua Venäjään.
Globaali eliitti jenkeistä ja briteistä käsin määräävät mitä tapahtuu ja mitä uutisoidaan.

Äänestä
  • Eiköhän se ole venäjä ihan omilla toimillaan saanut asenteet muuttumaan heitä kohtaan negatiivisiksi.

    Äänestä

  • EU ja USA molemmat kohta konkurssissa- joten ainoa keinonsa on saada sota aikaan ja tuhota läntinen maailma- muukin maailma myös sinä ohessa ja aloittaa uusi aika alusta

    Äänestä

USA lietsoo vihaa ja sotaa Euroopassa ja saa maat vallattua uskoteltua, että ovat vaarassa ilman natoa. Samalla kaavalla Ruotsin ja Suomen natojäsenyys. Ei mitään uutta maailmanpoliisirintamalla.

Äänestä
  • uskottelemalla*

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    uskottelemalla*

    USA rahtaa aseita eurooppaan... miksi?

    Saatanan johtama länsimainen satanistinen varjohallitus-pankkifasistinen pääoma-yhteiskunta on lopuillaan...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    USA rahtaa aseita eurooppaan... miksi?

    Saatanan johtama länsimainen satanistinen varjohallitus-pankkifasistinen pääoma-yhteiskunta on lopuillaan...

    Tyhmä oot trolli. USA han rahtaa niitä tänne Ukrainan puolustusta varten. Niitä ei tarvittaisiin jos Putte olisi pysynyt lätissään

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    USA rahtaa aseita eurooppaan... miksi?

    Saatanan johtama länsimainen satanistinen varjohallitus-pankkifasistinen pääoma-yhteiskunta on lopuillaan...

    Venäjän fasistien aseet ovat parempia aseita?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eurooppa tulessa , USA nauraa selän takana. ....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu