"Katso, minä tulen niinkuin varas; autuas se, joka valvoo ja pitää vaatteistansa vaarin, ettei hän kulkisi alastomana eikä hänen häpeätänsä nähtäisi!"
Harhaopit paljastuvat alastomiksi.
Miten Jeesus tulee?
4
99
Vastaukset
- Anonyymi
Äkkiä!
- Anonyymi
Adventistit vääntävät kirjoituksia omaksi turmiokseen.
Adventistitulkinnoilla Ilm.kirjasta löytyy sapatti ja sunnuntai.
Tyypillistä kulttiuskontoa jolla ei ole edes Jumalan pelkoa.- Anonyymi
Miksi pelätä kun helvettiä ei ole. Jos oppi on mennyt täysin pieleen, niin sitä vain kuolee pois kuten jumalattomat. Oikeastaan mitään tuomiotakaan ei tarvita kuolleille, sillä he ovat sen jo saaneet kuoltuaan.
Parhain päin kun kaikki selittää, niin hyvillä mieleillä mennään metsään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi pelätä kun helvettiä ei ole. Jos oppi on mennyt täysin pieleen, niin sitä vain kuolee pois kuten jumalattomat. Oikeastaan mitään tuomiotakaan ei tarvita kuolleille, sillä he ovat sen jo saaneet kuoltuaan.
Parhain päin kun kaikki selittää, niin hyvillä mieleillä mennään metsään.Adventistit ja ateistit eivät pelkää Jumalan tuomiota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911315Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310752Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356180Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1834986Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313466- 1723455
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402293Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001852Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61700Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161604