Marinin ulkomaajulkisuus, käytetään loppukevennyksissä

Tämä on totuus Marinin julkisuudesta. Ruotsalainen ystäväni kertoi että siellä naureskeltiin Marinille uutisissa ja ihmeteltiin käytöstä.
1059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ruotsissakin pitäisi saada hallitukseen edes riviminsteriksi samanlainen lutka.

Äänestä
  • Marinin++trolliarmeija++sensuroinut++4++kommentista++2.+++50+%:+ia+++sensuurin++kitaan++menee+entisen++vapaan,++nykyin+++Marinin+trolliarmeijan+++hallitseman++maan,+kansalaisten+++mielipiteistä.

    Äänestä

Ruotsissa murhataan, Suomessa ryypätään.

Pohjolan rappio.

Äänestä

Ruotsissa on ihana, jumalaisen puhdas Magdalena pääministerinä. Tällainen on oikea pohjoismaisen yhteiskuntamallin äitihahmo, sellainen johon koko kansa voi luottaa, ja voi katsoa ylöspäin.

Suomessa on viinan kanssa läträävä bileprinsessa, jolla on seksisuhde useampienkin nuorempien miesten kanssa. Vaatteet ja ulkoinen kuori ovat tälle naistyypille kaikkein tärkeintä. Oma lapsi ja perhe jää kakkoseksi.

Sodanpelon, vaarallisten tautien, talven kylmyyden ja monien arkihuolien kanssa elävien tavallisten suomalaisten on vaikea kuunnella noita televisioituja itkuja. Kun tämä ylellisyydessä asuva, mutta katuojien suuntaan hamuava kovasilmäinen pääministeri itkee ja valittelee omaa rankkaa kohtaloansa.-

Äänestä
  • Sun mielestä kaikki jotka liittyy NATO:on mukaan on samalla myös WEF:in palkkalistoilla.

    Ikävä juttu, mutta Suomen pelkääminen ryssän sotavoimien naapurina on nyt loppu. Jatkossa tätä pelkäämistä ei meillä enää ole, kun saadaan kunnollista kättä pidempä avuksi NATO:lta.

    Äänestä

Alkoholismi on suomalaisille tuttu ongelma ja sitä yritetää peitellä tai sitten vähätellä. Kuitenkin työntekijöitten pitää olla töissä selvinpäin, tai joutuu ensin hoitoon ja sitten potkut, jos hoito ei tehoa.

Äänestä

Iski laulua mieleen jossa kaveri laulaa aikoinaan.-"ajoin bussia sinistä.Kaverit alkoi inistä.Sä jajat liian verkkaisesti.Kauan mun pinnani kesti-------------Tarttia kai harkita ensteks."-Simo Salminenhan sitä lauloi.
Oisko Sanna Marininkin pitänyt harkita ensteks.
valitetttavasti.

Äänestä
  • Marin, Marin, milloin riisut jumpperin?

    [Säkeistö 3]
    Sun kuvasi kanssa mä sänkyyn hiivin
    Ja siitä Hollywoodiin aatosten siivin
    Itseni uneen itkin ja uniin onanoin
    Mä jengissä näyttelin kovaa jätkää
    Muut jumaloi mua ja minun prätkää
    Muut jumaloi mua, mä sinua jumaloin (Ja mä lauloin)
    ~Juice

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Marin, Marin, milloin riisut jumpperin?

    [Säkeistö 3]
    Sun kuvasi kanssa mä sänkyyn hiivin
    Ja siitä Hollywoodiin aatosten siivin
    Itseni uneen itkin ja uniin onanoin
    Mä jengissä näyttelin kovaa jätkää
    Muut jumaloi mua ja minun prätkää
    Muut jumaloi mua, mä sinua jumaloin (Ja mä lauloin)
    ~Juice

    Suomi on taas ryypätty maailman kartalle muiden pilkattavaksi.

    Äänestä

Sanna Marin saa noin 8 kuukauden ajalta edelleen pääministerin palkkapussia nostella. Sitten on edessä lopputilin laskeminen laihan rouvan handuun.

Kulutuskyky laskee reilusti, kun on pelkällä rivikansanedustajan palkalla. Ilman autokuskeja ja edustustilejä, sillä pikku palkalla pitää Sannan vaateostoksinensakin koettaa pärjätä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tämä on totuus Marinin julkisuudesta. Ruotsalainen ystäväni kertoi että siellä naureskeltiin Marinille uutisissa ja ihmeteltiin käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu