https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009031389.html
Eihän siinä mitään, ilmoitus sossuun että lopettavat tukien maksamisen tuon osalta.
somppu kateissa
18
273
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä haittaa vaikka ei löytyisikään.
- Anonyymi
Tilastollisesti suomessa on kateissa paljon enemmän kantasuomalaisia. Toivon että heitä ei koskaan löydetä koska en pidä kantiksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilastollisesti suomessa on kateissa paljon enemmän kantasuomalaisia. Toivon että heitä ei koskaan löydetä koska en pidä kantiksista.
Mene sinne missä on hyväolla.
- Anonyymi
Toivottavasti karannut omaan maahansa sukuineen päivineen.
- Anonyymi
Ei haittaa vaikka kaikki somput joutuisikin hukkaan lopullisesti.
- Anonyymi
Suorastaan vimmastun enkä kestä maailmaa aina kun näen mustaa!
- Anonyymi
Ei saa sanoa Tyttö.
- Anonyymi
Sommpanssi tyttö.
- Anonyymi
Tuolalinen 13-vuotias tyttö on lähetetty ulkomailla jompaa kumpaa näitä, oman kulttuurin edellyttämiä perinteisiä toimia varten:
a) ympärileikattavaksi
b) naitettavaklsi nelikymppiselle serkkumiehelle
Tietenkään Suomen viranomaisilel ei tällaista sanota. Vaan sepitetään juttua, että meijän pikku tyttö on kateissa, äärioikeistolaiset on sen kidnapannut. - Anonyymi
Yksikin somppu on liikaa.
- Anonyymi
Kyllä, yksikään ei ole täällä oikeilla perusteilla.
- Anonyymi
Voi kauheeta, pitää julistaa kansallinen hätätila!
- Anonyymi
elokapina ja muut vihreät nyt barrikaadeille Mannerheimintielle, tämähän on ihan kauheeta, toivottavasti kaikki somalit katoisivat.
- Anonyymi
Katoaa ne suomalaisetkin.
- Anonyymi
Suomalainen onkin ihminen.
- Anonyymi
Katoamisia ei juuri ihmettele he jotka ovat nähteet elokuvan Hostel ja sen jatko-osan, kertoo rikkaiden lempiharrastuksista. Haluaisin uskoa, että leffat on mielukuvituksen tuotetta, mutta ovatko.
Varoitus, kyseisten elokuvien näkeminen voi olla traumaattinen kokemus. - Anonyymi
Jouti menemään.
- Anonyymi
Nyt täytyy ottaa tuon kunniaksi konjakit.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585554KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1963578Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182418Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91208Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT651048- 1021048
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83998
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965