"KUITENKIN maahanmuutto on Ruotsissa nykyään esillä etenkin ongelmien kautta. Siihen linkittyy myös keskeinen vaaliteema: Ruotsin jengirikollisuus ja sen synnyttämä väkivalta.
Tänä vuonna Ruotsissa on kuollut jo enemmän ihmisiä ampumisissa kuin koko viime vuonna. Tuorein kuolema tapahtui torstaina. Se oli tämän vuoden 47. ampumiskuolema.
Lue lisää: Suomessa kasvaa jengirikollisuuden alkio, sanoo Ruotsin jengeistä palkitun kirjan tehnyt toimittaja
Jengirikollisuus kytkeytyy Ruotsissa maahanmuuttajien asuttamiin asuinalueisiin ja alueelliseen eriarvoisuuteen, jonka puolueet nostavat tärkeimpien vaaliteemojen joukkoon jengirikollisuuden ohella.
Jengirikollisuudessa on kyse Ruotsin sisäisestä turvallisuudesta, ja kolmas Ruotsin uusista totuuksista liittyy ulkoiseen turvallisuuteen."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008991716.html
Ruotsi herää
Anonyymi
4
116
Vastaukset 4
- Anonyymi
Vasemmisto haluaa köyhiä rikkaiden niskaan maailmalta 🤣
Hyvin ovat onnistuneet ja kukaan ei sanonut mitään .- Anonyymi
Sipilä ja keskusta vasemmistoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipilä ja keskusta vasemmistoa?
lesta sipilä luulee pääsevänsä taivaaseen auttamalla toisten rahoilla ja myyvänsä konkurssi firmansa valtion yhtiölle ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
lesta sipilä luulee pääsevänsä taivaaseen auttamalla toisten rahoilla ja myyvänsä konkurssi firmansa valtion yhtiölle ?
Ennen aikaiseen taivaaseen tuollaiset pääsee 🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.391640- 851062
P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓221945Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42943- 59930
Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss338881Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?47843- 94692
Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan145687- 54618