Päiväkotimaksuihin sähkölisä?

Lapset kuluttaa paljon sähköä niin tämähän olisi mukava tapa opettaa lapset säästämään sähköä julkisissa paikoissa.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On valtava määrä kohteita missä voidaan säästää energiaa
Koulut , yliopistot , kunnantalot , MTK konttori , pro agrian toimipisteet , valtion virastot , sotilaiden kasarmit ja alukset , eduskuntatalo , kirjastot jne.
Kun laitetaan kaikki julkiset tilat lämpötilaan 5 ja valot pois säästyy paljon energiaa.
Miksi valaista ja lämmittää tiloja jotka ovat tyhjiä , etätyöläiset makaa kotona tai mökillä talviunessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lapset kuluttaa paljon sähköä niin tämähän olisi mukava tapa opettaa lapset säästämään sähköä julkisissa paikoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu