Mulla on ollut käytössä risperidon 4 mg mutta pyynnöstäni lääkäri vaihtoi sen xeplion injektioon. On tuttu lääke entuudestaan.
Risperidon ei ole pitänyt poikessa yöllisiä harhoja ja vointini on muutenkin mennyt huonommaksi. Haluaisin erakoitua enkä halua, että kukaan tuntee minua.
Aikaisemmin kun xeplion oli käytössä niin ei ollut mitään harhoja ja odotakin innolla, että lääke auttaa niihin.
Huomenna injektoidaan eka 150 mg ja siitä viikon päästä 100 mg. Sitten 28 päivän välein 75 mg
Elämänlaatuni tulee paranemaan
Psykoosilääkkeet on hyviä lääkkeitä ja moni hyötyy niistä. Jotkut saavat haittavaikutuksia ja he ovatkin äänekäs vähemmistö
Olen innoissani kun saan huomenna ekan xeplion injektion
3
341
Vastaukset
No niin. Nyt on eka injektio saatu. Hoitaja oli asiallinen ja injektio ei sattunut. Viikon päästä sitten injektoidaan 100 mg. Huomenna neljäs kotonarokotus
- Anonyymi
Nyt mennään tammikuussa 23 ja vointi on hyvä. Ensi viikolla jälleen injektio. Lääke ei ole aiheuttanut haittavaikutuksia ja ajatus on kirkas. Ei sumeaa oloa tai muutakaan ikävää.
Fincoco - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt mennään tammikuussa 23 ja vointi on hyvä. Ensi viikolla jälleen injektio. Lääke ei ole aiheuttanut haittavaikutuksia ja ajatus on kirkas. Ei sumeaa oloa tai muutakaan ikävää.
FincocoKiva kuulla, että on auttanut ja voit paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe202912- 282584
- 702359
- 182201
- 502128
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171485