Vain yksi kysymys Marinille...

Anonyymi

Osaisko joku kertoa, mikä oli se työtehtävä, joka johti siihen, että Marin keskeytti lomansa ennenaikaisesti? Ehtikö hän siis hoitaa jonkun Valtionjohdon kannalta erityisen tärkeän työtehtävän 2 päivän aikana, ennen Jauhojengin kokoontumista?

Ymmärrän hyvin, jos kyseessä on valtion suurin salaisuus, josta ei puhuta. Ihmettelen vaan, että muita ministereitä ei tähän päätökseen tarvittu, vaan Marin koki tarpeelliseksi keskeyttää vain oman hyvin ansaitun lomansa ennenaikaisesti.

Saako tuosta loman keskeyttämisestä jonku erilliskorvauksen? Koko loma kuitattiin siis työajaksi vai miten se menee?

6

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin keskeytti lomansa lähtiessään bilettämään, koska näin säästyi kaksi palkallista lomapäivää otettavaksi joko vapaana tai rahana.
      Ihan luonnollinen ja ymmärrettävä syy siis.

      • Anonyymi

        Tuossa tapauksessa varmaan kun loma keskeytyy, niin koko loma luetaan menetetyksi joten Sannalla on koko kuukauden loma vielä rästissä.

        Näin toimii aito Demari.


    • Anonyymi

      Älä esitä tyhmiä kysymyksiä. Teet itsestäsi Persun.

      Sannan ei kuulu edes vastata moiseen ivailuun. Hyvä, että tajuaa olla hiljaa nyt.

    • Anonyymi

      Se on juuri noin. Liian salaista ja kuumaa kerrottavaksi.

      Voin kuitenkin seiskalta salassa sanoa, että oli kyllä välttämätön pakko saada pääministeri töihin noiksi pariksi päiväksi.

    • Anonyymi

      10 pisteen vihje,

      Sanna halus turvallisen biletyspaikan vain omaan käyttöönaä.

    • Anonyymi

      Ei kuulu sulle pätkääkään. Ministerien ohjelmat ovat luottamuksellista tietoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      112
      6972
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      639
      4756
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3104
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      136
      1301
    5. 50
      1275
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      116
      1018
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      49
      960
    8. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      50
      909
    9. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      854
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      843
    Aihe