Huumekauppa ja metroasemien häiriöt kirvoittavat palautetta poliisille. Helsingin poliisi kertoo, että palautteiden perusteella erityisesti metroliikenne koetaan aiempaa turvattomaksi häiriöiden ja huumausaineiden myynnin vuoksi.
IHANA HELSINKI
IHANA HELSINKI
Vastaukset 7
Vanhimmat
saako sieltä hyväänhintaan Valoa iloa ja hauskuutta näinä synkkinä aikoina?
Kyllä nillä humen myjillä ja vinan myjillä paikat mualla kuin metro vaunut: JOKAISEN METROASEMAN ULOS KÄYNTIEN LUONA PYÖRIVÄT. Samat tyypit vaihtaa vain metroasemia ja notkuvat niiden ulkopuolella.
Eilen kuuntelin Sörkan metroaseman seudulla parveilevan roskaväen puheita. Kaikki mokelsivat itämurteita. IHANA HELSINKI
Helsingin vihreät tuovat ISIS terroristeja ja heidän väkivaltaista jälkikasvuaan elävöittämään tavallisten kaupunkilaisten päiviä. Suuri osa väkivaltaisita nuoretwen tekemistä ryöstöistä ja huumekaupasta kulkee näiden haittamaahanmuuttajien kautta.
Vihreät myös hankaloittavat autoilevien kaupunkilaisten asiointia ja työssäkäyntiä katkaisemalla yhä lisää tärkeitä katuosuuksia, muuttamalla ne vihreään ideologiaan sopiviksi fillaribaanoiksi. Viimeisimpänä osui silmiin Ratsastien muutto pyöräilytieksi ja Paciuksenkaaren sulkeminen autoilijoilta, syy silkka viherterrorismi. Päätöksissä esitetyt syyt muistuttavat fiktiota ja ovat tuulesta temmattuja.
Ennen niin viihtyisä ja monipuolinen Helsinki on muuttunut vihreiden toimesta hyvin vastemieliseksi ja suunta on yhä huonompaan.
Sitä "Kolmea viivaa " nyt vedetään joka ravintolan pöydissä.
Villitys on saatu alulle ihan päätäjien Bile juhlista.
Huumekoirat sinne niin saadaan myyjät kiinni!
Kateeksi käy.Huumeita huoria jännittäviä tilanteita eksoottisia ihmisiä.Meillä tällä Salon takakulmilla vain pimeys
Laitan puuttuvat pilkut tähän riviin ,,,,,,😁😁😁