. . .taas Jeesuksen käskyn rikkomisen.
Luuk.10:7 Jeesus sanoo:" älkää siirtykö talosta taloon."
Mutta JT viittavat kintaalla noille Jeesuksen sanoille. Lillukanvarsia.
Siksi 2 Joh. 9-11 sanoo, ettei JT:lle pidä sanoa edes päivää, kun tulevat ovelle.
Ethän halua osallistua heidän pahoihin tekoihinsa?
Heille pitää kääntää selkänsä ja sanoa samoin kun Jeesus sanoi Pietarille:" väisty taakseni saakuti, sillä sinä puhut ihmisten asioita etkä Jumalan".
Jehovan todistajat aloittavat 1.9.. . .
10
121
Vastaukset
- Anonyymi
Oletpas lapsellinen jauhat tätä ovelta ovelle kulkemisen kieltämistäsi, siitä sinulle on annettu tyhjentävä vastaus täällä olet sen varmaan lukenut, kuin minäkin., mutta haluat vain itse kieltää Jumalan sanan viemisen ihmisille.
Minä ainakin odotan heitä ja toivon heidät sydämellisesti tervetulleeksi kotiini.- Anonyymi
Osallistut siis heidän pahoihin tekoihinsa. Kylläpä olet lapsellinen. LoL.
- Anonyymi
Moi järjestön tiedottaja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moi järjestön tiedottaja!
Sitkeässä on JT:n usko käännösvirheeseen.
He vetoavat siihen, että Paavalikin kulki talosta taloon, kun kyseinen Raamatunkohta pitäisi kääntää:" taloissaan". Paavali siis saarnasi "taloissaan". Joissakin taloissa. Aivan niinkuin Luuk.10 luku täsmentää ja sitten jakeessa 7 tekee johtopäätöksen:" älkää menkö talosta taloon".
Niinhän se on JT:lla. Ensin tehdään oppi ja sitten väännetään siihen jokin väärä tulkinta Raamatunkohdasta.
Voi ressukoita.
- Anonyymi
Eihän sitä sentään noin saa ilkeillä iloisille lahjoittajille joita Jehovakin rakastaa.
Ihan sattumalta johdatuksesta jos sattuvat ovelle osumaan.
Kun eivät sitä henkilörekisteriäkään saa enään pitää niin johdatuksesta ovellesi tulevat.
Näinä lopunkin aikoina ja viimeisinä päivinä taas kerran jos toisenkin.
Antaa siitä ovelta vaan roskapussin vietäväksi kauniilla kiitoksella matkaan johdatellen. - Anonyymi
Katkeraa luopio rätkytystä, kasvakaa Jehovan todistajien yli, niin ei tarvitse vastustaa ja pillittää.
- Anonyymi
Vartiotornilahkolaiset saa sitä mitä tilaavat.
Sitten kun lähtevät ovelta kävelemään, voi kysyä vielä:" miltäs tuntuuu mokomatkin mököttäjät"? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vartiotornilahkolaiset saa sitä mitä tilaavat.
Sitten kun lähtevät ovelta kävelemään, voi kysyä vielä:" miltäs tuntuuu mokomatkin mököttäjät"?Sun ovellesi tulee ulosottomies ei kukaan muu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun ovellesi tulee ulosottomies ei kukaan muu.
Mielummin yksi ulosottomies kuin 10 vartiotornilahkolaista.
- Anonyymi
Täällähän lahkolaiset kokoavat sitä lainvastaista henkilörekisteriä.
Jeesushan sanoi että anna keisarille mikä keisarille kuuluu, viitaten lainkuuliaisuuteen.
Sitenhän lahkok
in mainostaa itseään ulospäin, mutta mielenhallintaan saadut värvätyt ohjeistetaan ja käskytetään toisin.
Tuo henkilörekisteri tulisi lailliseksi, jos todistajat kysyisivät ovella luvan merkintöihinsä.
Lahkon suomalaispomo Leinonen on sanonut, että todistajat eivät kysy lupia, he tottelevat.
Niin, eivät kysy lupia totellessaan Leinosta.
Taikka mökötettäisiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on767481- 737349
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1555924Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist544877En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204139Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53850- 313477
- 383442
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris862875Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2092532