Venäjä uhkaa Zaporizzjassa Eurooppaa

Anonyymi

Venäjän touhuun kansanmurhaa yrittävässä Ukrainassa tulee vastata, sillä Venäjä uhkaa myös koko Eurooppaa ydinkatastrofilla, joten Euroopan olisi alettava juonimaan Putinia äkkiä pois.

Venäjän kansasta ei löydy näemmä hullujensa pysäyttäjiä, se on todella sääli, sillä näin koko Venäläinen kansa leimautuu rikollisesksi sakiksi, joka vain kuvittelee turisteeraavansakin, kuin ei mitään.

Tavoitteenahan Putlerilla on varmaankin, että saa Zaporizzjan ydinsähköä käyttää jatkossa valtaamille Ukrainan eteläosille. Putlerilla on varmaankin suuret suunnitelmat Mustanmeren asuttamisesta.

Georgia on Putlerille jäänyt varmaan myös tähtäimeen, onhan Georgia hieno maa ja plänttti Mustanmeren rantaakin kuuluu sille.

10

77

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kannattaa selvittää kuka ampuu tykillä sinne ydinvoimalaan! - ja hämmästy !

      • Anonyymi

        Kumpikaan osapuoli ei ole ampunut tykillä ko. ydinvoimalaan. Jos niin olisi, lukisimme hieman erilaisia uutisia...


      • Anonyymi

        Ei ainakaan Ukraina. Miksi ihmeessä he tulittaisivat omaa voimalaitostaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ainakaan Ukraina. Miksi ihmeessä he tulittaisivat omaa voimalaitostaan?

        Se on nykyään Venäjän voimalaitos.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ainakaan Ukraina. Miksi ihmeessä he tulittaisivat omaa voimalaitostaan?

        ukrainassa on zeleski juntta aivan mieletön, oman kansan tuhoaja!!
        esim.. Tykillä ampuvat ydinvoimala-alueelle!!
        Pakolla neuvottelupöytään nämä tulisi ohjata ja tuki mielettömyydelle seis.

        On tunnustettava että lännen us. ristiretki itään epäonnistui kuin vietnam ja afganista...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on nykyään Venäjän voimalaitos.

        Kas kummaa kun Venäjä ei ole laittanut omaa osaavaa henkilökuntaa pitämään ydinvoimalaa käynnissä , miksi siellä täytyy ukrainalaisen henkilökunnan olla töissä ?


    • Anonyymi

      Vastahan n e asiantuntijat sanoi alkukesästä ettei ydinonnettomuus tuolla olisi lähellekään sitä luokka mitä oli tšernobylissä. Tilanne on kummallisesti ny tmuuttunut ja koko eurooppa on ydinkatastrofin alla ?

      • Anonyymi

        Venäjä vallannut voimalan ja Ukrainalaiset ovat kytkeneet voimalan uudestaan käyntiin?
        Potaskaa mediassa taas. Kumpi on totta, kumpikin maa puhuu soopaa ja me täällä uskomme.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pelkäänpä kyllä, että jos Venäjää ei saada lähiaikoina pois Ukrainasta, USA ampuu yhteen reaktoriin ja sitten julkaistaan satelliittikuvat, jossa näkyy valkoinen vana Venäjän puolelta kohti voimalaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      232
      3384
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      60
      2925
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      26
      2507
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2482
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      76
      1993
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1879
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1835
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1832
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1682
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1023
    Aihe