Koronan hoito, talouden hoito, yhteiskunnan hoito tai mikä vaan niin teidän mielestä pääministeri on hoitanut asiat hyvin.
Mutta annas olla kun pääministeri juhlii, niin sitten laaditaan adresseja ja kerätään ääniä jotta saataisiin ero.
Voi v....
Ei hyvää päivää ihmiset.
28
79
Vastaukset
- Anonyymi
Huomio pitäisi keskittää siihen että kuka kuvasi, miksi kuvasi ja miksi julkaisi?
- Anonyymi
Mitäs jos oli Sannan toive, että julkaistaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs jos oli Sannan toive, että julkaistaan?
Sitte meitä viedään kuin pässiä narussa:)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitte meitä viedään kuin pässiä narussa:)
Ja viedäänkin.
Kertokaapa minulle vielä se, kuinka moni 4-kymppinen nainen kuvauttaa itsestään bilevideoita someen? Mulle ei ole ihan auennut tuo tarve. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja viedäänkin.
Kertokaapa minulle vielä se, kuinka moni 4-kymppinen nainen kuvauttaa itsestään bilevideoita someen? Mulle ei ole ihan auennut tuo tarve.No sä olet niin ruma suohirviö, että ei sun kannatakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja viedäänkin.
Kertokaapa minulle vielä se, kuinka moni 4-kymppinen nainen kuvauttaa itsestään bilevideoita someen? Mulle ei ole ihan auennut tuo tarve.Mutta jos siinä onkin tarkoitusperiä taustalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta jos siinä onkin tarkoitusperiä taustalla.
Vaalit tulossa, Sanna kosiskelee nuorten ääniä kun boomerit on jo vähissä.
- Anonyymi
Häh?
Mikä noista on mennyt hyvin?
Normaaleilla ihmisillä on ollut käsittämättömän pitkä pinna seurata tuota pelleilyä ja nyt meni monelta lopullisesti usko.
Ei tämä ole mikään yksittäinen asia, patoutumaa kaikesta sekoilusta ja tätä on vaikea painaa villaisella enää.- Anonyymi
Höpönlöpön porvari.
- Anonyymi
Ethän sinä ole Marinia kannattanut aiemminkaan, joten ei tuolla ole väliä, mitä painelet villaisella, mitä et.
Mutta koska Marin on Suomen suosituin pääministeri tällä vuosituhannella, niin jotain osaa tehdä oikein. Koronasta ja Natosta saa jo niin paljon pisteitä, että Marin II hallitus ihan mahdollinen.
Ihmisten pitäisi ymmärtää, ettei kokoomus hoida taloutta yhtään sen paremmin. Velka on nykyajan länsimaisuuden edellytys. Jos siitä luovutaan, muuttuu koko yhteiskuntajärjestys. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ethän sinä ole Marinia kannattanut aiemminkaan, joten ei tuolla ole väliä, mitä painelet villaisella, mitä et.
Mutta koska Marin on Suomen suosituin pääministeri tällä vuosituhannella, niin jotain osaa tehdä oikein. Koronasta ja Natosta saa jo niin paljon pisteitä, että Marin II hallitus ihan mahdollinen.
Ihmisten pitäisi ymmärtää, ettei kokoomus hoida taloutta yhtään sen paremmin. Velka on nykyajan länsimaisuuden edellytys. Jos siitä luovutaan, muuttuu koko yhteiskuntajärjestys.Marin III on myös mahdollinen. Marinhan on silloin vielä(kin) teini-ikäinen.
Kuvastaa hyvin Suomalaisten tyhmyyttä. Feministiyhteiskunta, jossa tyttöjen annetaann tuhota kaikki, ja kailkki kritiikki tapetaan, syyttämällä näitä ns. toisinajattelijoita ensisijassa sovinisteiksi tai persuiksi. 15 %; puolue luulee olevansa koko kansan puolue ja voivansa loputtomasti nöyryyttää alamaisiaan.
Ehkä joskus silmät aukeaa ja nähdään muutakin kuin se pyhimys Marin, jonka nimeen nämä hihhulit tuntuvat vannovan.
Häoeäisitte.
- Anonyymi
Mä voi kertoa sulle salaisuuden. Ei Pääministeri kaikkia asioita yksin hoida, yllätyitkö.
- Anonyymi
Hyvin vähän on asioita, joista hän yksin päättää. Sujuvasti kyllä lukee hyvät päätökset ja ottaa niistä kunnian itselleen, vääristä päätöksistä syttää muita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin vähän on asioita, joista hän yksin päättää. Sujuvasti kyllä lukee hyvät päätökset ja ottaa niistä kunnian itselleen, vääristä päätöksistä syttää muita.
Hyvä kiteytys Meijän Sannasta. MinäitseSanna.
- Anonyymi
Tuo raukkamainen vainoaminen pääministeriä kohtaan johtuu pääasiassa kateudesta!
Liian kaunis, liian pätevä ja saanut kiitosta myös kansainvälisesti. Se näyttää joillekin olevan liikaa!
Äänestän seuraavissa vaaleissa taatusti demareita. En pidä siitä, että tuollaisia vainoja järjestetään.- Anonyymi
Minä äänestän sitä puoluetta, joka pystyy pudottamaan tuon prinsessan korokkeeltaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä äänestän sitä puoluetta, joka pystyy pudottamaan tuon prinsessan korokkeeltaan.
Samoin. Loppupelissä mikään ei ole huonompi vaihtoehto kuin Demarit juuri nyt.
Bilehuumeet hyväksyvä joukkio osaamattomia ministereitä.
- Anonyymi
Tokikaan pääministeri ei hoida asioita yksin. Me ollaan äänestetty kaikki kansanedustajat sinne ja sitten on vielä virkamieskunta ja viralliset instituutiot, koulut, sairaalat, poliisi, armeija jne.
Täällä vain usein on tullut kommentteja, joiden kohteena on pääministeri, ihan vanhusten hoidosta bensanhintaan tai teiden kunnosta tartuntatauteihin, jonka tulis tuo asia pikaisesti laittaa mallilleen.- Anonyymi
Kyllä Ministeri Huovinen(sd) lupasi vanhuksillemme hyvää hoivaa, sitä ei vaan ole vieläkään näkynyt?
- Anonyymi
Uniper/fortum asiat unohtuu, kun julkaisee pari kuvaa ja samalla vaaleihin imago nousee.
- Anonyymi
Onkohan kukaan muu kuin demari sanonut että on hoitanut työnsä hyvin, se kiinnostais tietää?
- Anonyymi
Varmaan joku feministihihhuliporukka jostain voi löytyä.
Tuskin kukaan normityötä tekevä ilkeää tuollaista enää sanoa. Somettamista en pidä oikeana työnä, siellä piireissä Marinia varmaan arvostetaankin.
Jauhojengiläiset myös.
- Anonyymi
Vain venäjätrollit ovat väittäneet että deMari olisi hoitanut asiat hyvin.
- Anonyymi
Työnhän voi tehdä huonosti, tai oikein huonosti.
- Anonyymi
Niinpä, hyvin, huonosti tai hyvinhuonosti.
- Anonyymi
nyt kannattaa olla vain mielissään, koska nyt lehdet ei voi enää alkaa mollaamaan ketään poliitikkoa siitä et juhlii päissään ravintelissa tms niinkuin muutkin suomalaiset
- Anonyymi
Talousko on hyvin hoidettu? Saisiko perusteluja.
- Anonyymi
Todevva hyvin hoitanut. Kaikesta tulossa pula safkasta paskapaperiin. Tällaista taloudenpitoa on viimeksi nähty sotien jälkeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703896Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813099Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232073Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?541921TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758