Markkanen eli vaiherikkaat vuodet ja teki yllättävän tarkkoja havaintoja verratessaan suomalaisia ja ruotsalaisia toisiinsa. Hänen näkemyksensä oli selvä. Ruotsalaiset ihmisinä ovat sosiaalisempia ja integroivat paremmin yhteisöönsä uusia jäseniä. Suomalaiset puolestaan ovat Markkasen mukaan aina olleet v---mäisiä ja pyrkineet kiusaamaan toisia ja hankaloittamaan toisten elämää.
Volvo Markkanen oikeassa: suomalaiset ovat v-mäisiä kusipäitä, kampittavat toisiaan
9
71
Vastaukset
- Anonyymi
Vain suomalaiset stallarit pettyneinä vihaavat Suomea ja suomalaisuutta!
Tältä se silloin kuulostaa:
”Paljon tärkeämpää olisi Venäjän tuoda joukkonsa Suomeen ja hävittää Suomi lopullisesti. Nyt rääkkää lähes omaa kansaansa Ukrainassa. Suomea ei jäisi kukaan kaipaamaan maailmalla.”
”Kyllä olen iloinen kun Venäjä sai vastapakotteillaan Suomen sontaläjän polvilleen. Voi tätä onnea ja riemua. Köyhemmillä ei tulevana talvena ole sähköä eikä mitään muutakaan, toimeentulo menot kasvavat kuukaudessa ryysyläis rähjä Suomella 3,4 miljardiin kuukaudessa.” - Anonyymi
Suomen pitääkin ottaa mallia Virosta, siellä ei entisen miehittäjän kieltä virallistettu, Suomessakin riittää hyvin yksi virallinen kieli, nimittäin suomenkieli.
- Anonyymi
Volvo osuu oikeaan. Alamais-suomalaiset toimivat kuin koulunpihan kiusaaja-kunkun ympärillä hääräävät liehittelijät: Lyövät vaikka omaa pikkusisartaan jos saavat sillä kunkulta hyväksyntää. Näin toimi Suomi YYA-aikana, näin toimii Suomi nyt EU-aikana.
- Anonyymi
Mutta tuo ei ole rikkomus eikä mikään verrattuna siihen, mitä Putler-stallari Tarkkispoika toiuvoo vihaamalleen Suomelle!
Sopii lukea:
”Olen iloinen kun Suomi on ensi lskun kohde Venäjälle, se tekee mielen iloiseksi kun mitätön,tarpeeton "itsenäinen" Suomi häipyy maailmankartalta.”
”Paljon tärkeämpää olisi Venäjän tuoda joukkonsa Suomeen ja hävittää Suomi lopullisesti. Nyt rääkkää lähes omaa kansaansa Ukrainassa. Suomea ei jäisi kukaan kaipaamaan maailmalla.”
”Kyllä olen iloinen kun Venäjä sai vastapakotteillaan Suomen sontaläjän polvilleen. Voi tätä onnea ja riemua. Köyhemmillä ei tulevana talvena ole sähköä eikä mitään muutakaan, toimeentulo menot kasvavat kuukaudessa ryysyläis rähjä Suomella 3,4 miljardiin kuukaudessa.”
- Anonyymi
Markkanen oli kunnon helluntalainen, sekä persu. Kunnioitan.
- Anonyymi
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
Mutta kun ei ollut arvot kohdallaan niin kuoli turhana pois! Suomen stallarit myös turhina seuraa perässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
Juu, ei mennyt hukkaan vankilatuomio. Hän opiskeli vankilassa ja seitsemän vuoden jälkeen hänestä tuli ylioppilas. Opasti poikaansa, Sakari, miten välttyä jäädä kiinni ryöstiöstä ja muista kupruista.
- Anonyymi
JUUUUU , kantsii mennä eteläiseen Ruotsiin tutustumaan sosialisuuden tuottamaan yhteiskunnan alamaailmaan . Islaminuskoiset hallinnoivat siellä yhteiskunnan yöllä ja päivällä . Se on ihanaa myös aloituksen tekijästä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1239569Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686092Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1595397Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El305368MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny44408Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään554317Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m873531Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102951Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1222911