Markkanen eli vaiherikkaat vuodet ja teki yllättävän tarkkoja havaintoja verratessaan suomalaisia ja ruotsalaisia toisiinsa. Hänen näkemyksensä oli selvä. Ruotsalaiset ihmisinä ovat sosiaalisempia ja integroivat paremmin yhteisöönsä uusia jäseniä. Suomalaiset puolestaan ovat Markkasen mukaan aina olleet v---mäisiä ja pyrkineet kiusaamaan toisia ja hankaloittamaan toisten elämää.
Volvo Markkanen oikeassa: suomalaiset ovat v-mäisiä kusipäitä, kampittavat toisiaan
9
72
Vastaukset
- Anonyymi
Vain suomalaiset stallarit pettyneinä vihaavat Suomea ja suomalaisuutta!
Tältä se silloin kuulostaa:
”Paljon tärkeämpää olisi Venäjän tuoda joukkonsa Suomeen ja hävittää Suomi lopullisesti. Nyt rääkkää lähes omaa kansaansa Ukrainassa. Suomea ei jäisi kukaan kaipaamaan maailmalla.”
”Kyllä olen iloinen kun Venäjä sai vastapakotteillaan Suomen sontaläjän polvilleen. Voi tätä onnea ja riemua. Köyhemmillä ei tulevana talvena ole sähköä eikä mitään muutakaan, toimeentulo menot kasvavat kuukaudessa ryysyläis rähjä Suomella 3,4 miljardiin kuukaudessa.” - Anonyymi
Suomen pitääkin ottaa mallia Virosta, siellä ei entisen miehittäjän kieltä virallistettu, Suomessakin riittää hyvin yksi virallinen kieli, nimittäin suomenkieli.
- Anonyymi
Volvo osuu oikeaan. Alamais-suomalaiset toimivat kuin koulunpihan kiusaaja-kunkun ympärillä hääräävät liehittelijät: Lyövät vaikka omaa pikkusisartaan jos saavat sillä kunkulta hyväksyntää. Näin toimi Suomi YYA-aikana, näin toimii Suomi nyt EU-aikana.
- Anonyymi
Mutta tuo ei ole rikkomus eikä mikään verrattuna siihen, mitä Putler-stallari Tarkkispoika toiuvoo vihaamalleen Suomelle!
Sopii lukea:
”Olen iloinen kun Suomi on ensi lskun kohde Venäjälle, se tekee mielen iloiseksi kun mitätön,tarpeeton "itsenäinen" Suomi häipyy maailmankartalta.”
”Paljon tärkeämpää olisi Venäjän tuoda joukkonsa Suomeen ja hävittää Suomi lopullisesti. Nyt rääkkää lähes omaa kansaansa Ukrainassa. Suomea ei jäisi kukaan kaipaamaan maailmalla.”
”Kyllä olen iloinen kun Venäjä sai vastapakotteillaan Suomen sontaläjän polvilleen. Voi tätä onnea ja riemua. Köyhemmillä ei tulevana talvena ole sähköä eikä mitään muutakaan, toimeentulo menot kasvavat kuukaudessa ryysyläis rähjä Suomella 3,4 miljardiin kuukaudessa.”
- Anonyymi
Markkanen oli kunnon helluntalainen, sekä persu. Kunnioitan.
- Anonyymi
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
Mutta kun ei ollut arvot kohdallaan niin kuoli turhana pois! Suomen stallarit myös turhina seuraa perässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain. Vankilaopiston tutkinto ja kaikki.
Juu, ei mennyt hukkaan vankilatuomio. Hän opiskeli vankilassa ja seitsemän vuoden jälkeen hänestä tuli ylioppilas. Opasti poikaansa, Sakari, miten välttyä jäädä kiinni ryöstiöstä ja muista kupruista.
- Anonyymi
JUUUUU , kantsii mennä eteläiseen Ruotsiin tutustumaan sosialisuuden tuottamaan yhteiskunnan alamaailmaan . Islaminuskoiset hallinnoivat siellä yhteiskunnan yöllä ja päivällä . Se on ihanaa myös aloituksen tekijästä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124727Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834469Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1141895- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61179Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671172- 731087
- 721039
- 92978