Sanna Marin antaa huonon kuvan suomesta

Sanna Marin ajaa maailmalla Suomesta kuvaa takapajuisena naisvihamielisenä maana, että saa lakaistua jauhoiset illanviettonsa epämääräisissä seurueissa maton alle.
Häpeä Sanna.
1956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

"antaa huonon kuvan suomesta"
Mitä sitten, ketään ei ihan oikeasti kiinnosta jonkun pikkuruisen Suomen säätö, maailmassa on oikeitakin ongelmia.

Äänestä
  • Suomi on ollut varsin edistyksellinen monessakin asiassa ja Sanna Marin tuhoaa tämän kaiken työn.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomi on ollut varsin edistyksellinen monessakin asiassa ja Sanna Marin tuhoaa tämän kaiken työn.

    🤣🤣🤣 Kumma maailmalla kehuttu.
    Persut länkyttää kateudesta.
    Jos muisti pelaa, siitä sitten miettimään mitä kaikkea paskaa olet kirjoittaneet.

    Äänestä

  • Jos tuon kaiken kohun olisi aiheuttanut mies olisi potkut tullut aikapäivää sitten

    Äänestä

Maailmalla on ymmärretty asia väärin: naispolitiikot tukevat tanssimalla, mutta jauhoista ei puhuta mitään, eikä työajasta, eikä paljaista rinnoista...

Äänestä

Älä viitsi paskaa jauhaa, maailmalla kehuttu.
Persut haukkuneet kateudesta, koko hallituskauden. Senverran olette lapsellista porukkaa. Teidän kommentit toisestakorvasta sisään ja toisesta ulos.

Äänestä
  • Ei tässä Suomessakaan mitään ongelmaa olisi, jos kyse olisi vain tanssimisesta, ilosta, valosta ja hauskuudesta.

    Äänestä

  • Eiköhän Demareista löydy vielä puhtia kaataan tämä plikka
    Ootellaan nyt vaan niitä vaaleja

    Äänestä

Marin on demareiden pikku keisari..itkeminen ja Ukrainan uhrien vetäminen laskelmoituun näytökseen oli pohjanoteeraus.

Äänestä
  • Ei kun Demareiden diktaattori.

    Äänestä

Eroa Marin.

Äänestä

Miten sanna kehtaakin!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Sanna ei sitä kuvaa takapajuisena naisvihamielisenä maana anna vaan me jotka sen juhlimisesta mielemme pahoitime.

Äänestä
  • Kyse ei ole juhlimisesta vain jauhottamisesta ja pääministerin viran häpäisystä, joka on täysin eri asia.

    Äänestä

Sanna ei ole pyytänyt tämän kesän juttujaan anteeksi. Kertoi vain ottaneensa opiksi.
Mutta mistä, se arvoitukseksi.

Äänestä
  • Sanna Marin on narsisti joka käyttää jokaisen tilanteen muiden syyksi ja valehtelee surutta milloin tarpeen.

    Äänestä

Onneksi eivät lue näitä keskustelupalstoja

Äänestä

Ehkä olisi syytä Marininkin lukea näitä keskustelupalstoja. Näin hänelle tulisi selväksi, ettei koko kansa ole tyytyväinen häneen ja hänen toimintaansa työasioissa ja hänen käytökseensä.

Äänestä

Eräs kommentoija sanoi eräässä englantilaisessa lehdessä osuvasti, kun hän totesi, että Marinin tulisi kasvaa aikuiseksi.
LIsäksi toinen totesi, että Marinille on annettu tehtävä, jota tulisi hoitaa sen vaatimalla tavalla. Minun mielestäni siihen kuuluu myös tietynlainen yksityiselämä. Bilettäminen ja mölyäminen pikkujulkkisten kanssa virka-asunnossa ja kiehnääminen (jota hän itse kutsuu tanssimiseksi) yökerhossa, eivät ainakaan herätä suurta arvostusta. Ehkä täällä Suomessa sille hurrataan, mutta ei varmasti muualla. Ei ainakaan niin, että hyväksyisivät sellaista omille pääministereilleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sanna Marin ajaa maailmalla Suomesta kuvaa takapajuisena naisvihamielisenä maana, että saa lakaistua jauhoiset illanviettonsa epämääräisissä seurueissa maton alle.
Häpeä Sanna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu