Täällä viedään viimeisetkin eurot typerillä vihreitten päähänpistoilla.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009033906.html
Venäjä polttaa jopa 10 miljoonaa euroa päivässä taivaan tuuliin Suomen rajan tuntumassa
11
109
Vastaukset
- Anonyymi
1000 kertainen saastemäärä, mitä yritetään täällä maailmaa parantaa, typerää.
- Anonyymi
Putinin pakko polttaa, kun kaasu ei minnekkään kelpaa myytäväksi, pakko vähentää paineita putkistoista! Mitäs läksi Putin Ukrainaan hyökkäilemään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putinin pakko polttaa, kun kaasu ei minnekkään kelpaa myytäväksi, pakko vähentää paineita putkistoista! Mitäs läksi Putin Ukrainaan hyökkäilemään!
Aloituksen logiikan mukaan Putin on siis vihreä?
- Anonyymi
Meidät näännytetään vihreiden ituhippien takia nälkäkuoleman partaalle, tuleva talvi kangistaa vitunkin. Ei riitä 100% hintoihin lisää joten ollaan kuin kanat orrella kun vyöryvät kylään.
- Anonyymi
Miten vihreät liittyvät siihen että Venäjällä toimitaan tuolla tavalla?
- Anonyymi
Omiaan polttavat , mitä se meille kuuluu.
Mekin poltettais, mutta ideologia ja unelmat. - Anonyymi
Määkaasu tekniikka on huolto tauolla ja kohta pyllyt viilenevät!😭🤣😂
- Anonyymi
Fortumin Uniper polttaa rahaa 100 miljoonaa per päivä. Eikö suomalaisen veronmaksajan pitäisi olla huolestunut?
- Anonyymi
Pikkusummia, ennen kuin tyhmien tyttöjen hallitus vaihtuu niin tuppuraiset, sannukat ja saarikot ehtii tehdä kymmeniä miljardeja lisää velkaa.
- Anonyymi
Suomen energiasta vain 10% tuli koskaan Venäjältä. Emme ole idiootteja kuten saksalaiset. Pärjäämme ilman yhtään mitään venäläistä tuotetta enää ikinä. Emme halua mitään Venäjältä.
- Anonyymi
Puuta ja haketta tuli paljon, tukijulleilla ei ole tarvetta myydä koska tukiaisilla elää leveästi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4622848Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152675Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2721618Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841204Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4411145Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156980
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41938- 56909
- 79895