Kertoisiko Marin hieman tarkemmin miten Venäjä on painostanut Suomea ener tai mitään muutakaan EU-maata energialla. Saa tähän antaa vastauksen kuka tahansa NATO-kiihkoilija. Ainoa asia mikä on varmaa on se, että Marin ts "virallinen Suomi" on ilmoittanut ettei Suomi halua Venäjän halpaa energiaa missään muodossa. Eli miten Venäjä on painostanut? Yksinkertainen kysymys.
Marin ja Venäjän painostus
Anonyymi
778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pitäis maksaa ruplilla.
Koska länsi itse on tehnyt mahdottomaksi Venäjälle käydä kauppaa dollareissa tai euroissa.
Vastaan Marinin ja Suomen kansan eduskunnan puolesta. Me tuomitsimme Venäjän hyökkäyksen naapurivaltioonsa, Ukrainaan, yksimielisesti yhdessä kaikkien Euroopan maiden kanssa. Sen takia pyrimme irti Venäjän kanssa käytävästä kaupasta. Pakotetoimina. Ihan vain sinullekin tiedoksi.
Vai yksimielisesti? Valehtele lisää. KANSALTA EI KYSYTTY. Se olisi ollut ainoa läpinäkyvä ja rehellinen tie.
Suomessa valtaa käyttää valtiopäiville kokoontunut eduskunta. Suomalaisten valitsema.
Ok. vedän takaisin, Ano ei tainnnut oll tuossa hyökkäyksen tuomitsemisäänestyksessä. Tais olla kipee, mutta varmaan otti kilometrikorvaukset.
Suomalaiset eivät hyväksy Venäjän hyökkäystä naapurivaltioonsa, ei sen kansan murhaamista, ei ryöstelyitä,raiskauksia ja kaupunkien tuhoamista, viljan varastamista, pakolaistulvan aiheuttamista Euroopan valtioihin. Se ei vaan ole oikein.
Eikä Marinkaan.