Johtiko Sanna Uniper-neuvotteluja Ruisrockissa ollessaan?

15102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Miksei olisi johtanut etänä? Minä olen aina toimintakykyinen, vaikka vetäisin ison eurokossun.

Äänestä
  • Mutta Sanna ei, edes ilman sitä kossua.

    Äänestä

Eiköhän pitäs panna vauhtia tähän Unibertutkintaan miten se meni?

Äänestä

Iltalehti....voi paska:))))

Fortum/Uniper sotkun aikana Sanna Marin ja Olaf Scholz neuvottelivat puhelimitse lähes päivittäin. Tuppurainen saksankielen taitoisena oli paikanpäällä.

Äänestä
  • Iltalehti valehtelee ja vääristelee! Vain tollot tuota p*skakasaa lukee.
    Ettekö näe, että teitä viedään kuin lampaita teuraalle?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Iltalehti valehtelee ja vääristelee! Vain tollot tuota p*skakasaa lukee.
    Ettekö näe, että teitä viedään kuin lampaita teuraalle?

    Iltalehti on ollut jo vuosia Halla-ahon povitaskussa:))

    Äänestä

Pian alkaa "Sanna-kohun" kolmas viikko.

Vaikeaksi menee, jos kohua pitää venyttää huhtikuun eduskuntavaaleihin asti. Mutta ehkä persut pystyvät siihen. Jankuttaminen on persujen vahvuus.

Äänestä
  • Missään ei ole mitään todisteita että neuvottelivat päivittäin. Ainoastaan 2 sähköpostia, joista toinen on päivätty Ruisrock viikonlopulle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missään ei ole mitään todisteita että neuvottelivat päivittäin. Ainoastaan 2 sähköpostia, joista toinen on päivätty Ruisrock viikonlopulle.

    Tytti Tuppuraisen haastattelu,

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missään ei ole mitään todisteita että neuvottelivat päivittäin. Ainoastaan 2 sähköpostia, joista toinen on päivätty Ruisrock viikonlopulle.

    ''Missään ei ole mitään todisteita että neuvottelivat...''

    Puheluista harvoin jää näkyviä todisteita.

    Äänestä

Valehteli neuvottelusta Saksanliitokanslerin kanssa Uniper asiasta. Saksassa ei tiedetty mistään neuvottelusta Marinin kanssa mitään.

Äänestä
  • Voi että:)))))))))))))))))

    Äänestä

Paskaa jauhaava persu ei tiedä minkään maan neuvotteluista mitään.

Äänestä

Asiaa kysytty Saksasta. Iltasanomissa uutinen kerrottu kokonaisuudessaan. Iltalehti vääristelee.

Äänestä
  • Aadolfilta?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/ceeda9c7-2017-4e49-b2b3-fa3936262949

Toivottavasti asia perataan perinpohjiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu