Nyt ikkunasta heitettiin Lukoilin pomo.
Sitä ennen useampi iso kiho Venäläisfirmoissa on kohtannut ikävän lopun, osa perheineen.
Mainittakoon vielä sekin että muutama päivä sitten Moskovassa raidattiin superautojen kokoontumisajot, ja autot kaiketi otettiin haltuun. Valtio kaupannee autot rahapulassaan.
Hienosti toi poikien "erityisoperaatio" etenee kun pitää väkeä tappaa, ja rikkailta viedä omaisuutta myyntiin jotta saadaan länsivaluuttaa.
Onks Vikillä mitään kommenttia vai tuleeko vain homo-eroottinen tarina?
Kuka tappaa / tapattaa Venäläisiä rikkaita
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
Tosirikkailla on nyt kiire päästä eroon omaisuudestaan, ettei tule murhatuksi. Nyt on menossa sellainen ilmiö kuin omaisuuden kavaltaminen todella varakkailta, sille oikealle eliitille, joka on ja pysyy piilossa.
Oletteko huomanneet että ne maailman ensimmäiset miljardöörisuvut on vuosikymmenien saatossa yksi kerrallaan kuihtunut pois. Tulee mieleen, että miksiköhän? Syy on siinä että rahaa ei saa mukanaan hautaan, vaan se on vallankäytön väline.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617140Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581405- 851011